Oba jste byli v širších kádrech reprezentací na mistrovství Evropy, účastnili jste se i závěrečných kempů. Jaké ty kempy byly?
P.: Kempy byly super, panovala tam skvělá atmosféra. Pro mě to byla parádní zkušenost, zatrénovat si pod výborným trenérem a vedle špičkových českých hráčů. Určitě mě to motivovalo do další práce.
B.: Většinu srazů za poslední dva roky jsem absolvoval. Odehrál jsem i oficiální zápasy. Bohužel do té závěrečné nominace na ME jsem se nedostal.

Jak hodnotíte nedávno skončený šampionát?
P.: Je škoda, že našim nevyšel postup. Ale ukázalo se, že máme hodně šikovných hráčů. Třeba na mém postupu Matěj Klíma i někteří další, o kterých v dalších letech hodně uslyšíme. Bylo až neskutečné, co tam ti kluci předvedli. Už jenom to, že ve finále hrály celky z naší skupiny. Přitom nám chybělo k postupu málo, gól se Švédskem. Kdo ví, co by se stalo potom, kdybychom vyhráli. Ale to už jsou jenom spekulace.
B.: Celý šampionát byl takový vlažný. Kvůli covidu vypadlo hodně hráčů. Pokud jde o vystoupení slovenského a českého týmu, s tím jsem spokojený. Slováci vyhráli první zápas v historii na mistrovství. Češi ukázali, že patří ke světové špičce. Pokud jde o vítěze, Švédi předvedli na mistrovství takový nejkonstantnější výkon. Škoda Norů a Dánů, těm jsem fandil, ale myslím si, že vyhrál opravdu nejlepší.

Proti Karviné podali házenkáři Nového Veselí (v červených dresech) kvalitní výkon, na zisk alespoň jednoho bodu to ovšem nestačilo.
Skvělý zápas, bohužel však bez vavřínů. Házenkáři Nového Veselí podlehli Karviné

Již během jara se bude hrát kvalifikace o mistrovství světa. Souhlasíte, že máte hratelného soupeře a věříte v postup?
P.: Myslím si, že soupeři jsou hratelní. Nebude to ale nic jednoduchého. Severní Makedonie je takový náš tradiční soupeř. Je tam hrající trenér Lazarov a v kvalifikaci na ME dokázali porazit Dánsko. Určitě bych je proto nepodceňoval, především u nich to bude těžké. Rumunská házená je nyní na vzestupu, jejich liga je hodně kvalitní. Ani s jedním to nebude snadné, ale šance na postup je.
B.: Máme Belgii, která je hratelným soupeřem. Domnívám se, že když podáme stoprocentní výkon, je v našich silách postoupit. Soupeře známe, měli jsme ho i ve skupině při kvalifikaci na ME. Šance tam určitě je.

Nyní se ale jistě soustředíte především na konec základní části v extralize. S jakým cílem?
P.: Do sezony jsme měli dva cíle. Postup do finále poháru, ten jsme již splnili. V extralize potom postup do play-off. V lize se nám nyní moc nedaří, snažíme se co nejrychleji restartovat. Rádi bychom zabojovali o první čtyřku, abychom získali výhodu domácí prostředí v play-off. Nejhůře chceme skončit do šestého místa. Věřím, že to zvládneme.

Několik posledních zápasů jste kvůli zranění vynechal. Jak na tom jste? Budete již brzy schopen naskočit do zápasů?
B.: Ještě budu chvilku chybět. Dávám se do kupy, podstupuji rehabilitiaci, ale není to nic vážného a během pár kol už bych mohl nastoupit.