O motivaci postaráno naopak má o soutěž níž hrající Velké Meziříčí, kterému už vážně hrozí sestup.

I. LIGA MUŽŮ

STRAKONICE NOVÉ VESELÍ 36:26

Před týdnem slavilo Nové Veselí historický úspěch v podobě postupu do nejvyšší tuzemské soutěže házenkářů, ale v sobotu muselo zkousnout první jarní porážku. A hned z toho byl debakl na půdě Strakonic, které dvě kola před koncem soutěže stáhly vedení již jistého vítěze na pět bodů. Na vysoké výhře Jihočechů se střelecky nejvíce podílel desetibrankový David Zbíral, ale klíčovou postavou byl domácí gólman s extraligovými zkušenostmi Jan Misař. Někdejší brankař Plzně přispěl ve druhé půli k zlomení soupeře, na jehož výkonu se projevil i logický pokles motivace.

„Dnešní zápas se nám nevydařil a zaslouženě jsme prohráli. Přestože jsme nemohli pro dnešní zápas počítat s některými hráči, jeli jsme sem s cílem vyhrát. Úplně nám ale chyběla agresivita, nasazení v obraně a domácím jsme tak utkání hodně usnadnili," uvedl trenér Marek Michalisko.

Sestava a branky: Schams, Vystavěl Melichar 9, Zourek 4, Burnazovič 3, Prokeš 3, L. Bartůněk 2, Dolejší 2, Nedvěd 2, Veselý 1, Daniel, Krčál, Miroslav Štohanzl, Valoušek. Poločas: 19:16.

KUŘIM V. MEZIŘÍČÍ 28:20

Sestava a branky: Kotík, Poul Kaštan 7/3, Večeřa 3, Živčic 3, Matušík 3, Lečbych 2, Necid 1, Strašák 1, Kubiš, Babáček. Poločas: 15:11.

STRAKONICE NOVÉ VESELÍ 38:31

Sestava a branky: Vystavěl, Studený Valoušek 10, Kupa 5, Přibyl 5, Ptáčník 4, Skalický 4, Suchánek 2, Veselý 1, Daniel, Krčál, Kulhavý, Nedvěd, Palán. Poločas: 20:16.

POLANKA V. MEZIŘÍČÍ 29:36

Sestava a branky: Drápela, Kratochvíl Janíček 14/1, Svoboda 9, Macoun 6, Ambrož 3, Frejlich 2, Pažourek 1, Blaha 1, Fiala, Buchta. Poločas: 19:20.

V. BYSTŘICE NOVÉ VESELÍ 35:39

Sestava a branky: Martin Štohanzl, Urban Kupa 12, Václav 8, Kukla 7, Hirš 4, Palán 4, Vlček 3, Klusáček 1, Bartůněk, Krejz, Musil, Staněk, Vencelides. Poločas: 16:18.

J. HRADEC V. MEZIŘÍČÍ 38:29

Sestava a branky: Babáčková, Šidlová Hladíková 6, Chromá 5, Hegrová 5/1, Hublová 3, Plachetská 3, Zbožínková 3/1, Koudelová 2, Pacalová 2, Doležalová. Poločas: 20:13.

1. Zlín B 20 16 0 4 617:458 32

2. Kobylisy 20 14 1 5 555:481 29

3. Olomouc B 20 14 1 5 592:528 29

4. SVŠ Plzeň 20 12 0 8 559:505 24

5. V. MEZIŘÍČÍ 20 11 1 8 571:515 23

6. H. Brod 20 10 2 8 516:485 22

7. Kunovice 20 7 5 8 499:491 19

8. S. Vršovice 20 8 1 11 516:568 17