Domácí Nové Veselí vstoupilo do turnaje hned v pátek, kdy byl na řadě zápas s ŠKP Bratislava. Novoveselští sice potvrdili roli outsidera turnaje a prohráli 17:25, ale po většinu utkání drželi se slovenským celkem krok. „Zlomovým momentem byla šňůra čtyř branek, na niž jsme nedokázali adekvátně reagovat. Ztratili jsme kontakt a už se nedotáhli zpátky," popisuje průběh zápasu trenér Nového Veselí Pavel Hladík.

To sobotní střetnutí s polskou Legnicí bylo vypjaté až do posledních minut. „Změnili jsme obranu, navíc zachytali brankaři," chválí Pavel Hladík své svěřence. Veselí nakonec ztratilo nadějný výsledek v posledních dvou minutách a odešlo poraženo 17:20. Poslední zápas ve skupině odehráli domácí s Duklou Praha. Na výkonu novoveselských hráčů se však podepsalo předchozí vypjaté utkání s Legnicí. „Chyběly fyzické síly. Pozitivum však vidím v tom, že dostali prostor i hráči širšího kádru," vyzdvihuje Hladík. Na hřiště opravdu poslal dva starší dorostence. A Ondřej Němec a Štěpán Šůstek se mu odvděčili třígólovým přídělem do sítě soupeře. Ani jejich branky ale nedokázaly nic změnit na vysoké prohře 14:28.

Poslední místo ve skupině přiřklo Novoveselským za soupeře v nedělním zápase o sedmé místo extraligový Jičín, který si ze skupiny B přinesl také tři porážky. Přesto na turnaji okusil chuť vítězství, když po tuhém boji porazil domácí tým pětibrankovým rozdílem 16:21. „Prohra s Jičínem mě hodně mrzí, měli jsme na to je porazit," říká k utkání Pavel Hladík. Jeho svěřenci však byli proti, kupili jednu technickou chybu na druhou a herní převahu ve výhru přetavit nedokázali.

Memoriál Josefa Smékala byl pro Novoveselské důležitou součástí herní přípravy. A podle Pavla Hladíka se právě herně velmi vydařil. Jediným stínem na podařeném házenkářském víkendu je zlomená ruka opory Nového Veselí Jana Strejčka, který se vrátil do pravidelného zápasového kolotoče po více než půl roce. Ten si nezahraje ještě minimálně tři týdny.

---------------

Výsledky

Zápasy ve skupině:

NOVÉ VESELÍ Dukla Praha 14:28

NOVÉ VESELÍ Legnica 17:20

NOVÉ VESELÍ ŠKP Bratislava 17:25

Zápasy o umístění:

O 7. místo: Jičín NOVÉ VESELÍ 21:16

O 5. místo: Kirchzell Legnica 23:19

O 3. místo: Dukla Praha Plzeň 21:19

Finále: Hlohovec Bratislava 24:21