Turnaj v pátek zahájí od půl šesté večer utkání domácího družstva proti obhájci loňského vítězství ŠKP Bratislava. Od devatenácti hodin se spolu střetnou pražská Dukla a polská Siódemka Legnica. V sobotu budou pokračovat zápasy ve skupinách přerušené slavnostním zahájením. V neděli dojde na utkání o konečné umístění. Vítěz memoriálu bude znám před patnáctou hodinou.
Kromě domácího prvoligového družstva mohou příznivci házené vidět také celky z české extraligy. Pozvání přijala zmiňovaná pražská Dukla, Jičín i Plzeň. Divácky atraktivní házenou slibují také týmy ze slovenské extraligy. ŠKP Bratislava letos doplní ambiciózní Hlohovec bojující pod vedením českého reprezentačního trenéra Martina Liptáka. Dalším z přihlášených je polská Legnica, která v minulém roce obsadila v tamní nejvyšší soutěži sedmou příčku. Svého zástupce na turnaji má i Německo. Družstvo Kirchzellu působí ve třetí bundeslize a je známé svou spoluprací s TV Grosswallstadt, s nímž se novoveselští házenkáři v letošní přípravě také utkali.
„Zápasy pro nás budou velmi těžké, ale budeme se snažit hrát svoji hru, a třeba překvapíme," slibuje Pavel Hladík. Jedním dechem také dodává, že ani případné poslední místo nebude pro Novoveselské ostudou. „Příprava není o tom, že desetkrát vyhrajeme, ale naopak o tom, že půjdeme do obtížných zápasů a dáme do nich maximum," myslí si Hladík.
Maďaři se odhlásli na poslední chvíli
Právě kvalita jednotlivých týmů odradila od účasti maďarskou Tatabányu, jejíž junioři měli být devátým přihlášeným.
„Tatabánya měla pocit, že soupeři jsou nad její síly. Bohužel náhradu se nám za ně nepodařilo sehnat, takže jsme museli upravit celý harmonogram turnaje. Místo tří tříčlenných skupin se nově bude hrát jen ve dvou skupinách, které budou čítat čtyři týmy," překvapil nenadálou změnou ředitel turnaje Zdeněk Materna.

Program zápasů

Pátek – zápasy ve skupinách:
NOVÉ VESELÍ – ŠKP Bratislava    17:30
Dukla Praha – Siód. Legnica        19:00

Sobota – zápasy ve skupinách:
Dukla - ŠKP Bratislava                   9:00
Kirchzell – Jičín                            10:10
Plzeň - Hlohovec                         11:20
Siód. Legnica - NOVÉ VESELÍ      12:30
Slavnostní zahájení                     13:30
Plzeň – Kirchzell                          13:55
Hlohovec – Jičín                         15:05
ŠKP Bratislava – Siód. Legnica    16:15
NOVÉ VESELÍ – Dukla Praha       17:25
Jičín – Plzeň                                18:35
Kirchzell – Hlohovec                    19:45

Neděle – zápasy o umístění:
4. B – 4. A 9:00
3. B – 3. A 10:10
2. B – 2. A 11:20
1. B – 1. A 12:30
Vyhlášení výsledků                     13:45