Svoji sportovní kariéru sice začala jako gymnastka a baletka, na gymnáziu ale sportovat přestala.

K fitness se dostala díky časopisu, ve kterém viděla modelky s vypracovanými těly. Rozhodla se posilovat. Zpočátku se na závody připravovala doma. „Měla jsem doma syna Dušánka, tak mi to vyhovovalo,“ vysvětlila.

Od minulého roku navštěvuje posilovnu Artis v Novém Městě na Moravě. Cvičí pětkrát týdne, navíc ve fitnesscentru v Novém Městě na Moravě připravuje cvičení pro ženy a dívky.

Dagmar Pasterňáková rozhodně nežije jenom sportem. Volné chvíle tráví se svou rodinou a hlavně se synem. Ve Škrdlovicích provozuje salon na prodlužování a zhušťování vlasů.

Loňský rok byl pro závodnici TJ Sokol Bystřice nad Pernštejnem velice úspěšný. „Získala jsem například titul mistryně České republiky a absolutní mistryně ČR, 1. místo na mezinárodních závodech Grand prix Opava, 6. místo na mistrovství Evropy, 5. místo na EURO Elite tour v Kyjevě, 11. místo na mistrovství světa - a ocenění Sportovec roku 2006 města Bystřice nad Pernštejnem,“ vyjmenovala.

Letos se zaměřila pouze na mistrovství světa ve Španělsku, kde vybojovala již zmiňované páté místo. „Medaile by byla samozřejmě lepší, ale jelikož mé soupeřky závodí o deset či patnáct let déle než já, jsem nadmíru spokojená,“ dodala.

„Mým snem bylo finále. Když jsem ale viděla všechny ty úžasné závodnice, chtěla jsem utéct zpátky domů,“ popsala Pasterňáková svoje pocity před mistrovstvím. Naštěstí ale neutekla.