Pořadatelům se dosud přihlásilo už 390 závodníků z osmnácti zemí. Na šampionátu kategorie Masters, který by se měl na Vysočině konat nejméně do roku 2012, se bude od 28. června do 1. července bojovat o medaile v časovce a silničních závodech s hromadným startem.

"Žďár nad Sázavou a okolí jsme zvolili s ohledem na jeho atraktivitu pro turistický ruch," řekl ředitel závodu Pavel Doležel.

"Aktuální počet startujících není rozhodně konečný. Stále se hlásí noví účastníci a nejvíce jich přibude až těsně před prvním startem," dodal Doležel. Podle něj bude o medaile ve třinácti věkových kategoriích v časovce a patnácti v silničním závodě usilovat na půl tisíce cyklistů.

Nejkratší trať absolvují muži nad 70 a ženy nad 60 let, kteří pojedou 43,7 kilometru, nejmladší závodníci pojedou pět okruhů o celkové délce 108 kilometrů. Délka časovky je pro všechny stejná - 22,2 kilometru. Souboj s časem se uskuteční ve čtvrtek 28. června, ve třech následujících dnech se pojedou vždy po pěti kategoriích závody s hromadným startem.