Prsty v historickém vítězství v Brně měla i žďárská rodačka. Právě z její ruky vylétl „tříbodový“ míč, který pár vteřin před koncem otočil nepříznivé skóre ve prospěch vysokoškolaček.

Jenže teď se tým bude muset bez své dlouholeté opory obejít. Po ligovém zápase v Hradci Králové její ruku vyztužila sádra. „Nechala jsem prst v dresu soupeřky, pak se mi otočil. Myslela jsem si, že s tím nic nemám, ani jsem nechtěla na rentgen, ale náš masér mě tam pro svůj klid posílal,“ říká Bednářová.

„V Motole mi na rentgenu řekli, že to mám moc hezky nadvakrát zlomené,“ líčí patálie s levým malíčkem. „Ještě půjdu na konci týdne na rentgen, jestli se mi to nevychýlilo,“ trápí ji.

Jak dlouho bude ve žlutomodrém dresu týmu z Folimanky chybět, to se teprve ukáže. Jisté je to, že dnes přijde o zápas roku.

Tým kouče Lubora Blažka hostí polskou Gdyni, se kterou bojuje o třetí místo, a tudíž i lepší postavení před play off Euroligy. Potřebuje vyhrát o patnáct bodů.

„Nezvládli jsme zápasy v Šibeniku a v Gdyni, to mě mrzí,“ lituje blonďatá kráska. „Naše skupina není úplně jednoduchá, ale na třetí místo máme. Když to nezvládneme, tak postup ze čtvrtého místa bude konečnou,“ má jasno.

Pokud půjdou vysokoškolačky do vyřazovacích bojů ze čtvrtého místa, čeká na Bednářovou a spol. basketbalový obr – moskevský Spartak. Ruský velkoklub nabitý hvězdami vyhrál poslední dva euroligové ročníky…