„Martina Sáblíková byla v letošním roce jednou zlatá a dvakrát stříbrná na mistrovství světa a ve víceboji na mistrovství Evropy stříbrná. Rádi bychom její výkon ocenili,“ řekl žďárský místostarosta Josef Klement.

Datum setkání představitelů města s rychlobruslařskou jedničkou Martinou Sáblíkovou a jejím trenérem Petrem Novákem bylo stanoveno na 5. června. „V pondělí se společně sejdeme v prostorách Staré radnice v 15 hodin, kde Martině Sáblíkové i Petrovi Novákovi poděkujeme. Martina také dostane drobný dar a podepíše se do kroniky města,“ doplnil Josef Klement.

Co konkrétního město pro úspěšnou sportovkyni a žďárskou rodačku připravilo, jeho představitelé zatím sami nevědí. „Je velmi obtížné ji něčím překvapit, ale věřím, že něco vymyslíme,“ pousmál se Josef Klement.

Radnice hodlá tentokrát potěšit i jiné sportovce, nejen slavnou rychlobruslařku. „Rádi bychom ocenili basketbalisty. Žačky 2. základní školy vyhrály sportovní ligu základních škol a tým místního Basketbalového klubu vyhrál národní finále smíšených družstev. Všechny mladé basketbalisty jsme pozvali a ocenění jim bude předávat společně s námi i Martina Sáblíková,“ prozradil Josef Klement. Právě Sábliková totiž barvy žďárského BK ve svých sportovních začátcích hájila.

„Jsme rádi, že nám v tomto Martina vyšla vstříc. Úspěchy mladých žďárských basketbalistů jsou doslova neuvěřitelné, velice jim fandím,“ dodal žďárský starosta Zdeněk Navrátil.