Grappling je bojový styl, který lze nejlépe připodobnit k zápasu. Využívá se v něm především techniky páčení a škrcení a sedmnáctiletý Martin Coufal prokázal v tomto odvětví vysoké kvality. Soutěžil v kategorii U18 ve váze do 77 kilogramů a narazil na čtyři protivníky.

Jeden zápas trvá deset minut a Martin Coufal se zdržel se svým semifinálovým soupeřem na žíněnce ani ne třetinu tohoto časového limitu, než jej „zaškrtil“, a tím se probojoval do finálového utkání. Tam se proti němu postavil velmi houževnatý polský rival, ale ani on na něj vůbec nestačil. Coufal jej „knockoutoval“, doslova mu utrhl rameno a finále bylo ukončeno před limitem. Titul mistra Evropy tudíž putoval do Areny Vysočina.

„Martin je šikovný kluk, velký dříč, myslím, že v grapplingu má velkou budoucnost,“ uvedl trenér Petr Gregor ze Sulkovce na Novoměstsku, který mladého zápasníka na Evropu připravil.

Pro zajímavost, šampionátu se zúčastnilo celkem čtyřiašedesát týmů, a přestože byla sestava Areny Vysočina pouze jednočlenná, tak zásluhou titulu Martina Coufala obsadila v hodnocení družstev celkové 24. místo.

ZRANĚNÍ NENÍ PROBLÉM

Mistrovství České republiky juniorů v kickboxu hostila Praha pod záštitou Českého svazu kickboxu a za pořadatelství klubu Kosa Gym Praha. Soutěžilo se ve dvou disciplínách, a to kick light a light contact. Klub Arena Vysočina vyslal na domácí šampionát dvojici svých dvanáctiletých závodníků. V kategorii do 52 kilogramů soutěžil Milan Hermon a dosáhl zaslouženě na dva tituly vicemistra republiky v obou zmíněných kategoriích. „Přitom se hned ve svém prvním zápase nepříjemně zranil na žebrech, až jsem si myslel, že budeme muset odstoupit. Milan se však ukázal jako bojovník s velkým srdcem, nevzdal se a bojoval dál, odměnou mu byly dvě stříbrné medaile,“ pochválil mladého kickboxera trenér Gregor.

Neméně úspěšný byl také jeho další svěřenec Vladimír Ocásek, který se představil ve váhové kategorii do 63 kilogramů a rovněž obsadil dvakrát druhou příčku, takže se domů vrátil coby dvojnásobný vicemistr České republiky.

Třetím z vrcholných podniků, kde měla Vysočina Arena svého reprezentanta, bylo mistrovství České republiky mužů v kickboxu, které se uskutečnilo v Kladně. Vysočinské barvy tam hájil František Šutera, a to v supertěžké váhové kategorii nad 94 kilogramů v disciplíně zvané low kick. Napodobil svoje mladší týmové kolegy a také on si jako vicemistr České republiky pověsil na krk stříbrnou medaili. I když, přece jenom…

„Podle mého, a nejen mého, názoru byl ve finálovém souboji lepší a měl v něm zvítězit. Což ostatně uznal i jeho finálový protivník,“ komentoval vystoupení dalšího ze svých svěřenců zkušený trenér Petr Gregor.

SLOVA DÍKŮ ZA PODPORU

Klub Arena Vysočina se v Poličce a jejím okolí věnuje mnoho let výchově mladých sportovců v různých typech bojových umění. Za uplynulé roky dosáhl množství úspěchů v domácích i mezinárodních soutěžích a vzešli z něho závodníci, kteří se zařadili mezi naší i světovou špičku.

„S letošní sezonou jsem jako trenér spokojen, gratuluji všem závodníkům k jejich medailovým výsledkům a věřím, že to pro ně je povzbuzení do dalšího tréninku. Rád bych poděkoval všem, kteří nám v naší činnosti pomáhají a podporují nás. Jsou to pánové Šutera, Pásek, Nykodým, Koumar, Popelka a Milan Coufal z Ubušínku, dále potom samozřejmě rodiče dětí. Poděkování náleží i provozovatelům cvičebního sálu Na Veselce v Litomyšli a sportovní haly v Olešnici, kde můžeme trénovat. Jménem klubu také děkuji za dlouhodobou podporu a fandovství klubu obci Ubušínek,“ dodal Petr Gregor.