Devatenáctiletý Eduard Kubelík (Atletika Jihlava) získal bronz na stovce, výborný čas 10.39 kazí nedovolená podpora větru. Čtvrtý pak skončil na dvoustovce, v cíli byl za 21.08.

Dvaadvacetiletý Jan Švec (Atletika Jihlava) se dělil o páté místo ve skoku o tyči. Na třetí pokus skočil rovných pět metrů, následujících 5.15, což by představovalo o tři centimetry vylepšený osobní rekord, už bylo tentokrát nad jeho síly.

Statečně bojoval čtyřiadvacetiletý Daniel Kincl (Spartak Třebíč), který absolvoval rovněž oba nejkratší sprinty. V obou nepostoupil z rozběhů, stovku běžel s nedovolenou podporou větru za 10.84, dvoustovku v mírném protivětru za 22.23.

Pokud by se Martin Nečas neproháněl s bruslemi na nohou a hokejkou v rukách za pukem, určitě by se dokázal velice dobře uživit také jako tenista.
Očekávalo se ode mě asi víc, ale v Carolině bych rád zůstal, nezastíral Nečas

Ostatních šest atletů a atletek se mezi nejlepší nedostalo, nikdo z nich se nepřiblížil svému kariérnímu maximu.

V běhu na 400 metrů překážek skončili osmnáctiletý Ondřej Veselý i devatenáctiletý Michal Krátký (oba Spartak Třebíč) v rozbězích shodně čtvrtí, což na postup do finále nestačilo. Ondřej Veselý běžel za 53.58, čas Michala Krátkého byl 54.58.

V běhu na 400 metrů překážek žen osmnáctiletá Sára Říhová (Slavoj Banes Pacov) adeptkou na postup nebyla. V rozběhu skončila čtvrtá v čase 64.73.

Fotbalisté Radešínské Svratky (v modrých dresech) nakonec 1. A třídu nezachránili. Pomoci jim mohlo spojení třebíčských klubů, to se však prozatím odkládá.
Spojení fotbalových klubů v Třebíči se odkládá. „Odnesla" to Radešínská Svratka

Mistrovství republiky se nepovedlo ani dvěma diskařkám, které šly do soutěže s osobními rekordy přes jedenačtyřicet metrů. Pro třiadvacetiletou Michaelu Kovandovou i patnáctiletou Lucii Kozojedovou (obě Slavoj Banes Pacov) skončil šampionát už po třech pokusech. Michaela Kovandová brala za 36.77 dvanácté místo, Lucie Kozojedová byla s výkonem 33.13 čtrnáctá.

Na hodonínské mistrovství republiky nebude rád vzpomínat ani sedmnáctiletý výškař Tomáš Neufuss (Sokol Velké Meziříčí), který neskočil základní výšku 1.90. Přitom o týden dřív vybojoval i s osobním rekordem 2.06 stříbro na juniorském domácím šampionátu.