Původně pořadatelé počítali s přípravou pětikilometrové tratě. Současné teplé počasí ale omezuje provoz sněhových děl. „Kritickou situaci zachránil obří zásobník se sněhem z uplynulé sezony. V rámci současných možností jsme udělali maximum pro zdárné uspořádání závodů. Důležité je, že se Světový pohár ve Vysočina Aréně uskuteční,“ uvedl generální sekretář novoměstského závodu Světového poháru Jan Skřička.

Organizátoři tak připraví téměř čtyřkilometrový okruh. „K vytvoření pětikilometrové tratě bychom potřebovali ještě osm až deset tisíc kubíků technického sněhu, což už nestačíme vyrobit,“ dodal Skřička.

Situaci už řešili novoměstští pořadatelé s vedením běžeckého úseku Mezinárodní lyžařské federace (FIS). Na společné schůzce na sklonku tohoto týdne vedení FIS rozhodne, zda se pojedou na základě aktuálních podmínek sobotní závody mužů a žen s hromadnými nebo intervalovými starty.

Do Nového Města na Moravě se vrací Světový pohár v běhu na lyžích po čtyřleté přestávce. Na startu by se měla po Tour de Ski představit kompletní elita nejlepších současných českých i zahraničních běžců na lyžích.

Dva individuální závody ve dvou dnech slibují přitažlivou podívanou. V sobotu 18. ledna v 9.45 poběží ženy klasickou technikou 10 km a od 11.15 muži 15 km.

O den později jsou na programu na stejných délkách tratí stíhací závody. Nedělní závod žen startuje v 11.10 a mužů ve 13.00. Diváci mají po oba dny vstup zdarma.