Právě za tohle umístění jsou větší dotace od ministerstva školství a tělovýchovy na přípravu. „Cíl jsme nesplnili, bohužel se všechno odvíjelo od výsledků na střelnici. Sice foukal silný vítr, ale byl celkem čitelný. Trestný okruh být neměl a i dvanáctkrát dobíjet je moc. Mít o tři méně, tak jsme osmí,“ přemýšlel nahlas Michael Málek.

Významnou ztrátou pro Češky znamenal už sám pobyt na střelnici. „To je obecně náš nešvar, zbytečně se dlouho vydýcháváme, bojíme se do toho jít rychleji. Přitom při tréninku to jde. Co se dá dělat, podruhé za sebou jsme nesplnili cíl, asi tým rozpustíme… Ne, to je samozřejmě vtip, ale něco s tím dělat musíme.“

V kontextu s novoměstskými výsledky už má Málek jasno o složení reprezentace na mistrovství Evropy v jihotyrolském Ridannu. „Další nominační boje už nebudou. Do Itálie pojedou Jitka Landová a Eva Puskarčíková, Tereza Bílá dorazí až na rychlostní disciplíny a štafetu, která se pojede jako mix,“ uzavírá Málek.

-----------

Vávra čeká na třetího

Cíl nesplněn. v individuálních závodech mladí Češi měli za úkol nahlédnout do elitní osmičky, ve štafetě do první šestky. Nic z toho se nekonalo, i když v případě štafety tomu bylo blízko.¨„Potěšující je čtvrté místo dorostenecké štafety, ale ta se do tabulek nepočítá. Všechno se odvíjí od výsledků juniorů,“ povzdechl si trenér chlapeckého výběru Vlastimil Vávra starší.

Kvůli tomu došlo k redukci míst na mistrovství Evropy v Ridannu, které je vypsáno pro mladé biatlonisty do 26 let. Do jihotyrolského střediska místa kvarteta tedy zamíří jen trojice.„O dvou už mám jasno, Vlasta Vávra a Michal Krčmář,“ bez obalu vysype dvě jména z rukávu.

Ostatně, to se dalo očekávat. Oba mladší z nominované novoměstské čtveřice drželi štafetu a na body porazili zkušenější borce Martina Janouška a Ondřeje Exlera i v individuálních závodech.„O poslední místo se utkají ostatní na Středoevropském poháru v Osrblie,“ dodává Vávra.

To není dobrá zpráva pro novoměstského reprezentanta Michala Žáka. Na domácím šampionátu do závodu nezasáhl, pouze trénoval. Jeho druhým cílem mělo být právě Ridanno, ale v duelu s Exlerem a Janouškem to bude mít více než těžké.