Výprava hráčů šprtce vyrazila do Brna na turnaj Dragons Cup. Nejlepším hráčem ze Žďáru byl Michal Martinčič (BHL ZEKATEL), žákovi Františku Macháčkovi jun. unikl titul nejlepšího mladšího hráče turnaje o jednu příčku, když skončil na 31. místě. Třicátý se totiž umístil David Vojtěch (Boskovice) a stal se tak vítězem této kategorie.

Michal Martinčič byl nejlepším starším žákem a nejlepší ženou Nikola Velebová (S.H.L. Brno). V turnaji zvítězil Vít Vondál (Boskovice), který sehrál velice šťastné finále s Liborem Předešlým (Uherčice).

Předešlý si totiž zahájil vlastním gólem a následně nechal utéct soupeře na rozdíl tří branek. Poté co snížil na 2:3 však následovaly další dvě vlastní branky a zápas tak byl rozhodnut. Na stupních vítězů oba hráče doplnil Jakub David (Boskovice).

V neděli pak následoval místní, 4. turnaj Calder Cup 2009, který žďárští žáci sehráli na 4. ZŠ ve Žďáře. Druhý a třetí turnaj Calder Cupu vyhrál František Toman jun., a tak byl favoritem i tohoto posledního turnaje. Toman však zaváhal hned ve druhém svém utkání s Homolkou a po prohře s bratrem Ondřejem se průběžně pohyboval až na 4. příčce.

Po dalším zajímavém průběhu turnaje a výsledkově velice divokém posledním kole se z premiérového vítězství v sérii Calder Cup radoval Ondřej Toman před druhým Čestmírem Vitáskem a třetím Františkem Tomanem juniorem.

Následující víkend má v plánu Českomoravský pohár družstev. V tomto prvním kole má BHL ZEKATEL Žďár nad Sázavou volný los a tak se budou hráči týmu připravovat na blížící se Mistrovství Evropy, kterého se budou Zajíčková, Ludvík, Kabrdová a Vítámvás účastnit v Polském městě Wodzisław Slaski od 3. do 5. dubna.