„Výhodou lyžařské školy je větší zapojení dětí do kolektivu, víc je to vybízí ke snaze a soutěživosti. Výuka je také kreativnější, protože je možné zapojovat větší množství cviků a soutěží,“ shrnul pozitiva školy Ivo Doležal z velkomeziříčského Ski Klubu.

Děti byly rozděleny do skupin zhruba po pěti. U pokročilých lyžařů byl ve skupině jeden instruktor, u těch nejmladších se o pět dětí starali dva instuktoři. Pokud malé sportovce lyžování nadchne, mohou začít i se závodní kariérou. „Většinou se pár jedinců najde, kteří přejdou do oddílu a začínají s námi trénovat,“ poznamenal Ivo Doležal.

Do kurzů se nehlásí jenom děti z Velkého Meziříčí, ale přijíždějí také z Třebíče, Brna, Měřína a Velké Bíteše. Výjimkou není ani malý lyžař z Vyškova či Moravských Budějovic. Lyžařskou školu pořádali ve Velkém Meziříčí poprvé v roce 2002. Letos se uskutečnil devátý ročník, v roce 2007 se totiž výuka kvůli nedostatku sněhu nekonala. Za devět let prošlo školou pět set čtyřicet dětí. S největším zájmem se organizátoři setkali v roce 2006, kdy se přihlásilo osmaosmdesát dětí