Více v Souvisejících článcích

„Doufáme, že budou letos příznivé sněhové podmínky. Výroba technického sněhu je velmi drahá,“ tvrdí ředitel SK Nové Město na Moravě Petr Honzl.

Nejprestižnější podnik, Zlatá lyže, která letos napíše už dvaasedmdesátou kapitolu, vypadla z logistických důvodů z Tour de Ski a nevměstnala se ani do nabitého, a hlavně už uzavřeného kalendáře Světového poháru.

Právě ze Zlaté lyže profitovala řada dalších akcí. Pořadatelé museli v posledních čtyřech sezonách vyrábět technický sníh už v prosinci, jenž na tratích potom ležel celou zimu. To je jeden z důvodů, proč bude program chudší. Zlatá lyže byla nakonec zařazena aspoň do Kontinentálního poháru FIS, ale její termín je až v polovině února.

Dvě akce jsou jisté

Měsíc před tím se však ještě uskuteční další podnik mezinárodního významu. Nové Město bude v lednu už potřetí hostit Evropský pohár v biatlonu, který byl přejmenován na IBU Cup. „Doufejme, že nastávající sezona bude výjimečná, a my se vrátíme do starých kolejí,“ věří Honzl.

Nové Město usiluje v draftu na příští rok o navrácení běžeckého poháru, v dalších dvou sezonách má pořadatelství velké akce jisté.

V roce 2013 je pořadatelem mistrovství světa v biatlonu, podle pravidel IBU (Mezinárodní biatlonová unie) minimálně rok před tím musí každé středisko projít zkouškou v podobě Světového poháru. Pořadatelem obou akcí bude Český svaz biatlonu. „Při troše štěstí bychom mohli naskočit do tohoto kolotoče už o rok dříve,“ nechal se slyšet prezident organizačního výboru MS Jiří Hamza.

-------------

Kalendář závodů

16. - 17. ledna IBU pohár biatlon
23. - 24. ledna Český pohár biatlon
30. ledna Závod Viessmann (firemní) běh na lyžích
1. - 4. února Akademické MČRběh na lyžích
12. - 14. února FIS Continental Cup/ 72. ročník Zlaté lyže běh na lyžích
16. - 19. února Policejní MČR běh na lyžích
6. - 7. března MČR dorostu běh na lyžích