Zpěvačka, známá například hitem Láska v housce či písní Gynekolog – amatér, prozradilo, co ji k tvorbě písně pro šampiona v judu vedlo, a proč využila právě melodii svého nového hitu Jsem optimista.

Proč jste se rozhodla píseň nazpívat?
Oslovili mě přátelé a spolupracovníci Lukáše Krpálka, že by mu tím rádi udělali radost. A protože moc ráda podporuji pracovité Čechy, kteří jdou za svým snem, kývla jsem na to téměř bez přemýšlení. Jsme šikovný národ a když se budeme více podporovat nebudou velké osobnosti utíkat do zahraničí. Je pro mě ctí, že mohu oslavit bojovníka za naši maličkou zemičku a její slávu ve světě.

Kdo složil text písně Jsem medailista?
Text je kombinace mého původního textu písně Jsem optimista s textem Pavla Šimáčka (bývalý jihlavský trenér Lukáše Krpálka, poznámka redakce) a Dany Šeré (Šimáčkova spolupracovnice z jihlavské plavecké školy Elitavers).

Proč jste využila právě hudbu z vaší písně Jsem optimista?
Dana Šerá mi napsala, že si Lukáš údajně pouštěl píseň Jsem optimista na oslavě zlaté medaile v Riu několikrát dokola, a proto je napadlo mě oslovit. Věřím, že to tak opravdu bylo. Je to nádherný pocit, že moje píseň, která měla původně záměr povzbudit v těžkých chvílích, zní i ve chvílích radosti. Naše mise za optimismus v Čechách stále pokračuje.

Sledovala jste olympiádu 
v Riu?
Sledovala jsem částečně, pokud mi čas dovolil.

Komu jste například fandila 
a co sledovala?
Velmi mě baví atletika, ale vím, jak těžké je uspět 
v těchto disciplínách.

Znala jste předtím Lukáše Krpálka?
Osobně ho neznám dodnes. Pouze skrze obrazovku.

Co vy a sport – věnujete se aktivně nějakému sportu?
Jezdím Mistrovství České republiky v rallye. Kondičně dělám thajský box a poledance. Baví mě i jóga. Protože se ráda udržuji fit 
a mám ráda různorodost zajdu i do posilovny, na bodybody, zaběhám si, baví mě i crossfit a ráda si zahraji také golf.

IVANA HOLZBAUEROVÁ