I. LIGA MUŽŮ
LITOMĚŘICE– BC VYSOČINA 78:69
To, co zdobilo Vysočinu v posledních zápasech, byly skvělé začátky. Ale tentokrát vstoupil do šlágru kola mnohem lépe domácí tým, který po dvou minutách vedl už 8:0! Hosty to ale nepoložilo a dvě minuty před koncem první periody už vedli 14:12! Bohužel pro ně závěr opět patřil Litoměřicím, které si vzaly vedení zpět.

Druhá čtvrtina byla opět celkem vyrovnaná. Hosté se dál pokoušeli mazat nevýrazné manko, v jednu chvíli se přiblížili na dostřel. Domácí ovšem tyto situace nerozhodily a v pravý moment dokázali několikrát po sobě udeřit. Desetibodovou ztrátu nakonec Vysočina trochu zmírnila, i tak ale v polovině zápasu prohrávala 36:43.

Juniory čeká pět zápasů během šesti dnů

Třetí dějství sice zahájili bodově hráči z Jihlavy, ale další minuty řídili domácí. Po trojce Šotnara z 23. minuty vedli už o dvanáct bodů, a se svěřenci trenéra Pešouta to nevypadalo dobře. Tým bojovníků se ale vzdát nehodlal a minutu před koncem čtvrtiny snížil na hratelných šest bodů. Jenže domácí měli Šotnara, který další úspěšnou trojkou vzal vítr z plachet – 58:49.

Začátek poslední čtvrtiny vypjatého mače zvládla Vysočina báječně a náskok domácích se ztenčil na pět bodů. Škoda, že pokus Ficala z dálky v koši neskončil, protože to mohlo být jen o dva body! Pak se totiž prosadili dvakrát po sobě Litoměřičtí, a celek BC to měl znovu těžké. Uprostřed periody si domácí vypracovali i třináctibodový brejk, a s jejich zkušenostmi bylo jasné, že Vysočina padne. V závěru to sice ještě zkoušela, ale blíž než na osm bodů se nepřiblížila.

Body a sestava BC Vysočina: Maňák a Číha po 17, Krajcigr 13, Kantůrek 11, P. Knetl 4, Melski 3, Dokulil a Fical po 2, bez bodu – Burian. Rozhodčí: Jeřáb, Ulrych. TH: 18/12:17/10. Trojky: 6:7. Diváci: 40. Čtvrtiny 21:16, 22:20, 15:13, 20:20.

Hokejová extraliga - 42. kolo: Třinec - Jihlava.
Zase ta první třetina. Dukla v ní opět selhala

Ostatní výsledky 16. kola: Sokol Žižkov – USK Praha B 50:61, GBA – Písek 75:82, Sokol Pražský – Nymburk B 92:65, Plzeň – Košíře 62:65.

1. Litoměřice 16 11 5 1228:1068 27
2. BC VYSOČINA 16 11 5 1301:1177 27
3. Košíře 16 11 5 1294:1239 27
4. Nymburk B 16 9 7 1235:1264 25
5. Písek 15 8 7 1200:1117 23
6. Plzeň 16 7 9 1168:1188 23
7. USK Praha B 15 8 7 1057:1096 23
8. GBA 15 7 8 1019:1054 22