Nové Veselí v plzeňské Košutce nedokázalo navázat na domácí výhru s Dvorem Králové a prohrálo rozdílem pěti branek.První jarní porážku si přiváží i hráči Velkého Meziříčí. Ti sice v závěru zápasu dotáhli šestibrankovou ztrátu, ale na otočení výsledku už jim síly nestačily.

I. LIGA

KOŠUTKA – NOVÉ VESELÍ 37:32

První minuty utkání odehráli házenkáři Nového Veselí s výbornou agresivní obranou, která jim přinesla vedení 8:4. Domácí však našli na hostující obranu recept v podobě spolupráce s pivotem a ve 20. minutě bylo srovnáno na 9:9. S přibývajícím časem se začala defenziva Novoveselským hroutit a soupeř tak odskočil na poločasových 18:15.

Slibné tříbrankové manko drželi hosté až do 15. minuty druhé půle. Poté se však začali dopouštět nepřesných rozehrávek a technických chyb, čehož soupeř využil ke zvýšení náskoku až na sedm branek. Na tuto situaci zareagoval trenér Materna změnou obranného systému, což přineslo ovoce. Tři minuty před koncem utkání už to bylo opět pouze o dva góly. Rozhodčí však v klíčovém okamžiku zápasu poslal hosty do přísného oslabení, které znamenalo konec novoveselským nadějím. Domácí přesilovku využili a zvítězili 37:32.

„Dnes jsme měli velký problém s obranou a to včetně výkonů brankářů. Celé družstvo bojovalo s maximálním nasazením, ale opět jsme se nevyhnuli technickým chybám a ztrátám míčů. Na konci střetnutí jsme díky vysunuté obraně dostávali soupeře pod tlak a jejich náskok jsme začali stahovat. Bohužel přišlo velmi přísné vyloučení a v posledních minutách už v pěti hráčích nebyly síly s výsledkem cokoliv udělat,“ litoval asistent trenéra Tomáš Studený.

Góly: Pav. Najman 8, M. Hajčman 8, Petr Najman 4, D. Šůstek 4, K. Hajčman 3, Strejček 2, Kazatel 1, Smrčka 1, V. Klíma 1. Vyloučení: 2:2. Poločas: 18:15.

II. LIGA

KUŘIM – V. MEZIŘÍČÍ 31:29

Na Velké Meziříčí čekal velmi nepříjemný výjezd. Kuřim v letošní sezoně doma ještě neprohrála. Navíc Meziříčí na Kuřim už dva roky nenašlo recept. „Přesto si na domácí věříme,“ hlásil před utkáním trenér Vlastimil Vaverka.

Zápas začal v rychlém tempu a až do 28. minuty se oba soupeři střídali ve vedení. V brance se dařilo Davidu Stoklasovi a v útoku stříleli hosté branky ze všech pozic. Závěr poločasu však patřil domácím, kteří odskočili na 18:16.

Vstup do druhé třicetiminutovky se bohužel Velkomeziříčským vůbec nepodařil a v 34. minutě zvýšila Kuřim na rozdíl šesti gólů. „Nepodařilo se nám proměnit několik jasných brankových příležitostí, navíc dostal po přísném rozhodnutí červenou kartu náš střelec Víťa Večeřa,“ vysvětloval Vaverka.

Hosté se ale nevzdávali a bojovným výkonem snížili v jedenapadesáté minutě na rozdíl pouhé branky. Od této chvíle se oba týmy začaly přetahovat o vítězství. V dramatickém závěru Velké Meziříčí neproměnilo nařízený sedmimetrový hod a Kuřim si už důležitý dvoubodový zisk pohlídala.

Góly: Matušík 7, Chlubna 7, Fischer 6/2, Petr Kříbala 3, Večeřa 3, Strašák 1, Konečný 1, Bezděk 1. Poločas: 18:16.