Vítku, jak jste viděl sobotní těsnou porážku v Jičíně?
Určitě to z naší strany bylo herně mnohem lepší než v předchozích utkáních, byl tam znatelný posun. Pokud budeme v těchto výkonech pokračovat, tak už to musí přijít a budeme bodovat. V Jičíně se hraje každému celku špatně, škoda, že jsme nebyli produktivnější při proměňování našich příležitostí.

Není to pro vás už frustrující, poněkolikáté v sezoně prohrát o jedinou branku?
Ty vyrovnané zápasy nezvládáme, což jsou body, které nám v tabulce chybí. Musíme s tím už něco udělat, věřit, že se nám to vrátí, třeba teď v koncovce základní části. Tyto body jsou rozhodující, proto jsme v tabulce tam, kde jsme. Pokud bychom v některých z nich dokázali bodovat, byla by naše situace o dost lepší.

Hokejisté Vatína se radují z branky, v zápase o třetí místo porazili Rudolec 6:5.
Bohdalec otočil první finále z 0:3, rozhodl v nájezdech

Zimní přípravu jste přitom měli velmi dobrou, ale na jaře zatím přišly čtyři porážky. Kde hledat příčiny dosavadních neúspěchů?
Těžko říci, čím to je protože příprava se nám opravdu docela povedla. Podle mého tomu asi výrazně napomohla úvodní domácí těsná porážka s Karvinou. Chtěli jsme v prvním utkání potvrdit úspěšnou přípravu, bohužel jsme ten zápas úplně nezvládli a smolná prohra nás poznamenala. To samé se pak opakovalo o dva týdny později proti Frýdku-Místku, kdy už na nás ale ležela deka. Pod tlakem té nervozity prostě nedokážeme zápasy uhrát, když hrajeme bez nutnosti bodovat, je to daleko lepší, ale to asi platí i pro jiné mančafty.

Jaká nálada zatím panuje v mužstvu, projevují se na ní nějak nepříznivé výsledky?
Určitá nervozita cítit je, protože naše postavení není ideální, ale musíme věřit, a také věříme, že se to zlomí a dokážeme to ještě přetavit v relativně úspěšnou sezonu. Nic jiného nám už nezbývá.

V současnosti už asi hrajete jen o záchranu.
Play-off se už hodně vzdálilo, to je pouze v rovině teorie. Soustředíme se na to, abychom uhráli zápasy v boji o záchranu a neskončili na posledním místě. Ve hře je s nadstavbou ještě dost bodů, žádnou poraženeckou náladu zatím necítím.

Zima v Hamrech nad Sázavou.
Tuhé mrazy přejí bruslení na zamrzlých rybnících

Kolik bodů chcete získat v závěrečných čtyřech kolech základní části?
Co nejvíce, ideálně osm, všechny ty zápasy jsou hratelné. Důležitý bude ten ve Strakonicích, kde to vlastně bude přímý souboj o záchranu.

V sobotu vás doma čeká vedoucí Zubří, věříte si na něj?
Velkým favoritem jsou oni, ale šance udělat body tu je. Na podzim jsme tam přišli o body až v úplném závěru zápasu. Víme, že s nimi můžeme hrát vyrovnanou partii, nějaký bod jim sebrat a konečně zlomit naši nepříznivou sérii.