Jsou třetí místo a získaných patnáct bodů důvodem ke spokojenosti?

Po polovině základní části určitě ano. Samozřejmě se vždy dá najít něco, co by mohlo být jinak, ale s umístěním v extraligové tabulce jsem spokojen. Navíc pokračujeme i v českém poháru, kde se příští středu doma ve čtvrtfinále utkáme s nepříjemnou Kopřivnicí.

Oproti předsezonním předpokladům je však letošní ročník ještě vyrovnanější než loni?

V tom jsem se mýlil, myslel jsem, že to bude jiné. Bohužel pro nás, protože i s počtem bodů, které máme, jsme jen čtyři body od osmého místa.

Vybojovat si postup do play-off tak bude komplikovanější?

Škoda, že nemáme výraznější náskok, na druhou stranu se ale domnívám, že na postup bude i tak stačit 21 bodů. Jenže tabulka je tak namačkaná, že si nemůžeme ani na chvilku vydechnout.

Nemůže to být pro váš mladý kádr i určitá výhoda?

Částečně to tak může být. jenže náš kádr není tak široký jako u klubů, které jsou na úplné špici. To je pro nás složité třeba na regeneraci, protože žádný zápas v extralize letos není jednoduchý. Oproti minulému ročníku totiž jsme schopní hrát s každým, je to pro hráče nové, ale posouvá nás to dopředu.

Naposledy v Plzni, ale předtím třeba i v Karviné jste nedokázali dotáhnout dobře rozjeté utkání proti favoritovi. Je to ten poslední krok, který vám chybí do úplné špičky?

Je to jenom jeden z pohledů. Celky z úplné špičky mají kádry složené z hráčů, kteří jsou oproti těm našim v průměru o dva až tři roky starší. Extraligu k tomu hrají již šest nebo sedm sezon. Navíc mají profesionální a tím pádem i širší kádry. I v našich skromných podmínkách se jim však snažíme konkurovat.

To, co vás rozhodně musí těšit, je skutečnost, že máte nejlepší defenzivu v nejvyšší soutěži?

Do sezony jsme vstupovali s několika dílčími cíli. Jedním z nich byla také ambice být v top trojce obran v soutěži. Dobře jsme si uvědomovali, že jen díky tomu můžeme konkurovat nejlepším týmům. Navíc nám výborně chytají i gólmani, což jsou spojené nádoby. Na tom chceme naši hru dlouhodobě stavět.

Naproti tomu ofenzivní síla mužstva je na tom přece jen o kousek hůř?

Je to hlavně dáno naším pohledem na házenou. My nejsme mančaft, který bude mít sedmdesát útoků za zápas. Sice chceme vsázet i na rychlý brejk, ale když dobře bráníme, tak se soupeř více nadře, tím pádem pak ovšem nemáme tolik možností našich útoků. Rádi bychom se zlepšovali i v útočné činnosti, abychom se v ní dostali mezi nejlepší pětku v soutěži, to ale záleží také na finančním zázemí klubu, které prostě není takové jako u špičky extraligy.

Co pro vás bylo největším zážitkem v dosavadním průběhu sezony?

Asi teď v neděli první poločas v Plzni, kdy jsme soupeře, který bude hrát o titul, navíc na jeho palubovce, dokázali přehrát. Ale zážitkem je pro nás každý domácí zápas, protože to, co vytváří naši fanoušci, to je prostě super.

Najdete i nějaké negativum?

Těžko říci, nejvíce mrzí domácí porážka s Hranicemi, což ale byla vítaná facka, díky které jsme pak zdolali Duklu a Kopřivnici. Ještě nemáme tým, který dokáže udržet výkonnost na stabilní úrovni.

Kolik bodů bude potřeba k postupu do vyřazovací části?

Na play-off bude stačit 21 bodů, na což můžeme dosáhnout ve zbývajících třech utkáních podzimní části. Určitě chceme postoupit i v českém poháru do Final four.

Pokud by klaplo play-off, kam až může tento tým dojít?

Strašně důležité bude to, z jaké pozice do něj případně půjdeme. Pokud narazíme na soupeře, přes kterého jsme schopni postoupit, pak od semifinále už se může stát úplně cokoliv. Zůstáváme však dál pokorní a soustředění, rozhodně nelétáme v oblacích.

Na výhru proti Kopřivnici si museli hráči Nového Veselí (na snímku Nikola Sekulič) sáhnout až na dno svých sil.
Drama přineslo další dva body