Poprvé v historii vzniká B-tým mužů, který bude město reprezentovat v oblastní soutěži. Někteří hráči patřící věkově do dorostu (Poul, Kubiš, Strašák) budou nastupovat dále v dorostenecké soutěži díky partnerské spolupráci za tým Nového Veselí.

„Hráčské složení obou dospělých týmů se vykrystalizuje během náročné předsezonní přípravy, která začala v půli července,“ řekl hlavní trenér Vlastimil Vaverka.

Skupina hráčů se vydala za nepříznivého počasí na kole na trasu Hranice na Moravě přes Čadcu polské Zakopane do Svidníku. Celkem bylo za čtyři dny za stálého deště najeto přes 600 kilometrů při průměrné rychlosti 25 km/hod. „Klasická příprava začala srazem 22. července v hale Za Světlou a pokračuje pětkrát šestkrát týdně fyzickým a herním tréninkem. Někteří hráči se navíc připravují individuálně v posilovně,“ prozradil kouč.

Hráči Večeřa, Kříbala P., Kříbala M. a Bezděk měli navíc možnost se připravovat dvoufázově s extraligovým Zubří, který absolvoval ve Velkém Meziříčí předsezonní soustředění.

Příprava byla zatím zpestřena dvěma přátelskými zápasy se zmíněným Zubřím, dále se oba týmy zúčastní turnajů 16. srpna ve Velkém Meziříčí a 30. srpna v Polance nad Odrou.

Cílem nadcházející sezony je podle kouče hráčsky stabilizovat kádry obou družstev a začlenit perspektivní hráče staršího dorostu. „Do tří let chceme vybudovat tým, který bude schopen vybojovat účast v první lize,“ podotkl Vaverka.

Házená ve Velkém Meziříčí patří dlouhodobě k nejúspěšnějším sportům. Děje se tak především díky poctivé práci ve všech mládežnických kategoriích. Kádry družstev mužů a žen tak mohou být složené výhradně z vlastních odchovanců, čímž se nemůže pochlubit žádný jiný vrcholový sport ve městě.

Do přípravy se zatím zapojili hráči: Stoklasa, Kubát, Kotík, Kura, Kaštan J., Kaštan P., Konečný, Hugo, Chlubna, Matušík, Bezděk, Šidlo, Homola, Kříbala M., Kříbala Pe., Kříbala Pa., Večeřa, Živčic, Rosa, Fischer, Slavík, Necid, Fischer, Raus, Poul, Kubiš, Strašák a Trojan. Obě družstva do sezóny povedou dlouholetí trenéři Vlastnimil Vaverka a Stanislav Raus.

Michal Navrátil