I přes třinácté místo byla Koukalová v cílovém prostoru na roztrhání. Rozhovor stíhal rozhovor a pusu od manžela Petra dostala až půl hodiny po dojezdu. "Mrzí mě to moc," opakovala, jak lituje, že nedokázala odstřílet čistě.

Položku vleže ještě "vybílila" a 29 tisíc fanoušků ve Vysočina Areně bouřilo nadšením. Běžela nejrychleji a vévodila průběžnému pořadí. Pak ale přijela na stojku, zaujala pozici a první ránu odložila. Lehce si přešlápla, ale netrefila a z dalších čtyř terčů minula ještě dvakrát. Naděje na výhru se rozplynula.

"Bohužel jsem byla na té stojce nervózní. Snažila jsem se rány vyprecizovat, ale možná přemíra snahy přispěla k tomu, že se mi ty nohy začaly tak strašně třást, že jsem nebyla schopná ustát tu atmosféru," uvažovala Koukalová.

Nervózní už byl nástřel, příprava před závodem. Hodně foukalo a pocitově byla větší zima než dva stupně pod nulou. "Cítila jsem, že už tu stojku neumím pohlídat ani při nástřelu. Nevěděla jsem, kam ty rány chodí. Byly podprůměrný," řekla.

V závodu se snažila vstoje střílet hlavou a každou ránu udělat nejlíp, jak mohla. Třikrát ale poslala náboj moc vpravo. "Je to možný, člověk se vždycky snaží stoupnout stabilně proti tomu větru, ale asi jsem nebyla dost stabilní," uvedla.

Absolvovala tři trestná kola, přesto pořád atakovala elitní desítku. Běžecky se totiž cítila skvěle. "Nepamatuju si, kdy jsem se naposledy na lyžích cítila silnější. Běželo se mi skvěle, snad to není náběh nemoci. Vůbec mi nedošlo ani v posledním kole. Taky jsem slyšela ségru na kopci, která zněla jako štěkající pes," rozesmála se.

Teoreticky mohla skončit desátá a dobré umístění jí hlásili podél trati. "Slyšela jsem, že to je na tu bídu velmi dobré. Předtím jsem si ale říkala, že se třemi chybami jsem si mohla jít radši zaplavat, jak říkala Bára Špotáková," řekla Koukalová.

Jenže asi 300 metrů před cílem najednou spadla. Podle svých slov na něco najela. "Bylo to výrazné zabrždění. Celou váhu jsem přenesla nad lyži a hodila jsem takovýho tygra," popisovala, že málem vypadla z trati ven. "Stalo se to v úseku, kde se bojovalo o dost cenný vteřinky, takže mě to mrzí," uvedla Koukalová.

Do stíhačky nastoupí s odstupem necelých 37 vteřin na vedoucí Rusku Taťjanu Akimovovou. A chce lovit. "To je pravda, těším se moc," přitakala a doufala, že znovu poběží dobře a za pomoci hlasitého povzbuzování. "Budu se prát za všechny lidi, co přišli, a děkuji za podporu. Co tady fanoušci předvedli, to člověk může zažít jenom párkrát v životě. To se nedá vyjádřit ani koupit za nic na světě, to je to nejhezčí, co se nám mohlo donést v kariéře," řekla sedmadvacetiletá Koukalová.

Na podporu diváků se v sobotu i v nedělním závodu s hromadným startem může spolehnout. V pátek večer, když odcházela po pokažené střelbě ve sprintu do šaten, na ni lidé volali, že ji milují. "Já jim děkuju, to je dobrý vědět," usmála se.