Za ideálního počasí vyrazil pestrobarevný vláček vytrvalců z parkoviště „pod okresem“ směrem k soše Mamlasa a dál do hlubin Pilského a Českého lesa.

Na rozblácených lesních pěšinkách střídajících se s asfaltovými silničkami, probíhal v závěrečných kilometrech boj o prvenství mezi lyžařským maratoncem Jiřím Ročárkem, triatlonistou Janem Klementem a orientačním běžcem Matějem Rajnoškem. Jako první se z lesa před Račínem vyřítil Jan Klement, který si první místo v závěrečné rovince uhájil. Cílovou pásku na hrázi rybníku Jordán protnul v čase 33:46,75. Se ztrátou třiadvaceti sekund si pro druhé místo doběhl Rajnošek, třetí Ročárek zaostal za vítězem o necelou minutu.

V ženách zvítězila stylem start – cíl žďárská běžkyně Martina Šulcová v čase 41:21,63, která závod pojala v rámci tréninku na nadcházející víkendový Pražský maraton. Druhé místo obsadila Pavla Marečková, třetí skončila Lea Šimečková.

Další disciplínou Žďárské ligy bude atletický trojboj, který je složen ze skoku dalekého, hodu diskem a běhu na 300 metrů.

Výsledky

MUŽI
1. Jan Klement 33:46
2. Matěj Rajnošek 34:09
3. Jiří Ročárek 34:39

ŽENY
1. Martina Šulcová 41:21
2. Pavla Marečková 46:15
3. Lea Šimečková 48:59

LEOŠ KLEMENT