BYSTŘICE – TŘEBÍČ 6:12

O osudu utkání rozhodl přelom první a druhé třetiny, během něhož Snipeři odskočili ze stavu 1:2 na 1:6. Bystřice pak dotahovala, ale závěr patřil opět hostům.

„Dnes jsme nestíhali rychlou hru soupeře. Chyběl nám pohyb po hřišti, a proti takovému soupeři to bez pohybu nejde. O chybách v defenzivě ani nemluvě, prostě nám nešlo vůbec nic. Gratulace soupeři za předvedený výkon a zaslouženou výhru, která mohla být i vyšší,“ řekl po utkání zklamaný trenér Bystřice Jaroslav Dufek.

Branky: 15. Fafílek, 26. Prášil, 27. Prášil, 37. Svoboda, 40. Kuda, 43. Prášil – 9. Krejčí, 15. Salák, 20. Mátl, 20. Vlach, 21. Kuželka, 22. Blažek, 33. Vlach, 36. Sýkora, 37. Blažek, 49. Blažek, 50. Kuželka, 56. Janata. Rozhodčí: Saňka – Trávníček. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváci: 61. Třetiny: 1:4, 4:5, 1:3. Bystřice: Šejnoha – Mazánek, Svoboda, Trentin, Dvořák, Fryšavský, Prášil, Chocholáč, Fafílek, Kuda, Slavíček.

H. BROD – ŽĎÁR N. S. 6:5

Vstup do očekávaného derby vyšel lépe Brodu, který šel hned v první minutě do vedení. Hroši pak dvakrát dokázali odpovědět na vedoucí branku domácích, ale po dvou třetinách svítilo na světelné tabuli skóre 4:2 pro domácí Dragony. Podobný scénář se opakoval také v závěrečném dějství, v němž hráči Hipposu dokázali dvakrát pouze korigovat domácí vedení.

„Po dlouhé době to bylo pořádné derby. Škoda zbytečných branek, které nám pak v závěru scházely. Naše hra ve třetí části je příslibem do dalších utkání, kde musíme více bojovat,“ zhodnotil utkání kouč Hipposu Filip Dvořák.

Branky: 1. Pešek, 26. Zelenka, 35. Sláma, 38. Sláma, 43. Pešek, 56. Rezek – 26. Kos, 34. Váša, 43. Haman, 46. Staněk, 56. Tlustoš. Rozhodčí: P. Števček – R. Števček. Vyloučení: 5:2. Využití: 2:0. Diváci: 25. Třetiny: 1:0, 3:2, 2:3. Žďár n. S.: Kratochvíl – O. Dvořák, Karásek, Melichar, Tlustoš, Kafka, Kos, Váša, Haman, Staněk, F. Dvořák.

Další výsledky 5. kola Národní ligy – skupiny Východ: Klobouky – Kopřivnice 7:5, Horní Suchá – Telnice 4:15, Náchod – Gull. Brno 7:4, Rožnov p. R. – Opava 5:2.

12. Horní Suchá 5 1 0 0 4 27:42 3

Program 6. kola (sobota 21. a neděle 22. října): Třebíč – H. Brod, Kopřivnice – Horní Suchá, Gull. Brno – Opava, ŽĎÁR N. S. – Rožnov p. R. (ne, 14.00), Náchod – Klobouky, Telnice – BYSTŘICE (ne, 18.00).