Nově budou moci softbalisté využívat celkem sedm šaten a k dispozici je i kabina pro rozhodčí. Kraj Vysočina přispěl částkou tři miliony korun. Celkem si stavba vyžádala nálady ve výši 4,5 milionů korun.

„Touto finanční podporou jsme chtěli ukázat, že nepodporujeme pouze velké sporty, že pomáháme i těm menším, ale zato úspěšným sportům, které jsou schopné se i v celosvětové konkurenci prosadit," uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný.

Původně jednopatrová budova se rozrostla o druhé patro, vznikla dvě nová schodiště, pavlač, tři šatny pro softbalisty, kabina pro rozhodčího, sklady a další zázemí. Jedním z důvodů, proč se Kraj Vysočina rozhodl stavební změny podpořit, je připravované mistrovství světa.

Pořadatelství vybojovala česká softbalová asociace pro rok 2019, kdy se uskuteční na hřištích v Havlíčkově Brodě a v Praze.

„Kampaň k mistrovství světa chceme odstartovat v Havlíčkově Brodě, kde plánujeme v srpnu letošního roku odehrát exhibiční zápas legendárních šestinásobných mistrů světa z Nového Zélandu Black Sox proti výběru z Evropy," prozradil předseda české softbalové asociace Gabriel Waage. Generálkou na mistrovství světa pak bude v roce 2018 mistrovství Evropy.

Softbalový oddíl TJ Jiskra Hroši Havlíčkův Brod má aktuálně dvě stě členů, z toho sto čtyřicet dětí. V soutěžích figuruje sedm mládežnických týmů a dvě družstva dospělých. Novinkou je tým mladších žákyň, které budou mít v letošní sezoně, startující o prvním dubnovém víkendu, premiéru.

„Hroši patří k nejsilnějším klubům na softbalové mapě v České republice – všechny týmy hrají nejvyšší mládežnické soutěže extraligy. „Nově jsme letos začali pracovat s těmi nejmenšími. Dochází k nám děti kolem tří až čtyř let z Mateřské školy Příčná a některé už chodí i na odpolední tréninky," pochlubil se s rozvojem oddílu trenér mládeže Dušan Šnelly s tím, že areál na Plovárenské ulici je od začátku až do konce sezony každodenně vytížený, přes týden odpoledními tréninky a o víkendu turnaji.

(sva)