„Mým cílem bylo mistrovství světa 2011 v Oslu, ale teď asi začnu přemýšlet, jestli se pak ještě nevydám na jednu olympiádu,“ prohlásil Koukal.

Triumf ruského centra ho mile překvapil. „Mám radost, bál jsem se, že to bude Korea. Po všech těch mých nezdarech v Asii jsem si definitivně řekl, že tam už nikdy,“ uvedl osmadvacetiletý exmistr světa.

Ve skrytu duše doufal, že vyhraje Salcburk. „V Rusku jsem před časem závodil v Moskvě, v Krylatském. Tehdy to ještě bylo takové podivné, funkcionáři nad lecčíms přivírali oči, ale organizace celkově nebyla špatná. O novém středisku v Rybinsku jsem pak slyšel, že je vynikající, a Soči se bude určitě chtít předvést taky,“ konstatoval Koukal.

Rovněž žďárskou rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou vítězství Soči trochu překvapilo. „Myslela jsem si, že olympiáda bude v Koreji. Na druhou stranu to ale je celkem jedno, kde bude. Olympiáda je olympiáda a každá země se vše snaží udělat co nejlépe,“ pověděla vítězka letošního Světového poháru a dvojnásobná mistryně světa na dlouhých tratích.

Z pohledu rychlobruslení by podle ní byl Pchjongčchang zřejmě lepší volbou, neboť v Asii je tento sport hodně populární. „Asii ale trochu uškodilo, že v roce 1998 se olympiáda konala v Naganu,“ uvažovala světová rekordmanka.

Ta věří, že za sedm let se v Soči představí. „Ještě bych v té době chtěla závodit,“ usmívala se Sáblíková. Rychlobruslařské dráhy v Rusku si vyzkoušela při posledním ročníku Světového poháru, v příštím roce se tam navíc uskuteční i mistrovství Evropy.