Na předposledním závodě FIS Marathon Cupu, na legendárním švýcarském Engadinu skončil jedenáctý. O tři příčky za ním doklouzal do cíle novoměstský dálkař Jiří Ročárek.

Koukal mohl dopadnout ještě lépe, ale nevyšel mu podle představ závěr. Na druhé místo mu chybělo pouhých patnáct sekund (to obsadil lídr seriálu, Ital Fabio Santus), rozdílem třídy triumfoval domácí znalec tratí Remo Fischer. Účastník MS v Oslu nastoupil ve Svatém Mořici v nejtěžším stoupání, kde získal rozhodující dvouminutový náskok.

Koukal byl přesto spokojený, v závěru sezony si alespoň částečně spravil chuť. Dvě 23. místa z Osla, ve sprintu a ze závěrečné bruslařské padesátky, k níž vzhlížel nejvíce, ho totiž neuspokojila.

„Jsem docela spokojený, určitě víc než na mistrovství světa,“ uvedl Koukal pro webové stránky czech-ski.com, kde si návdavkem trochu postěžoval:„Bohužel jsem dnes doplatil na podmínky. Dva dny tu svítilo slunce. Ale v noci se zatáhlo a sněžilo. Já neměl s sebou servisáka a už jsem ráno nestačil vyměnit lyže. Po rovině a z kopce jsem pak neměl šanci. Jeli jsme skupina do cíle, ale posledních čtyři sta metrů na stadion se to trošku roztáhlo. Ale jiní jako Zorzi nebo Tynnell dopadli hůř než já.“

Koukal se ve velmi dobrém světle představil už v předprogramu. V prestižním sprintu skončil druhý.

Výborně si vedl i novoměstský specialista na dálkové běhy Jiří Ročárek. Skončil na čtrnácté pozici, na Koukala ztratil deset sekund, na Fischera bez devíti vteřinek rovné tři minuty.

-------------

Engadin

Engadin skimarathon, závod FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování (42 km volně):Muži: 1. Fischer (Švýcarsko) 1:39:51,3, 2. Santus -2:25,0, 3. Carrara (oba Itálie) -2:25,3, 4. Ivanov (Bělorusko) -2:25,9, 5. Jonnier (Francie) -2:29,5, 6. Andreasson (Švédsko) -2:31,8, …11. Koukal -2:40,9, 14. Ročárek -2:51,3, 26. Novák (všichni Česko) -3:22,1.

Průběžné pořadí FIS Marathon Cupu (po 10 z 11 závodů): 1. Santus 493 b., 2. Ahrlin (Švédsko) 473, 3. Řezáč (Česko) 400, 4. Svärd (Švédsko) 386, 5. A. Aukland (Norsko) 327, 6. Carrara (Itálie) 209, …32. Šretr 55, 57. Ročárek 26, 65. Koukal 24, 87. Novotný 14, 124. Novák 5, 126. Krška (všichni Česko) 4.