„Je to smolná porážka. V prvním poločase jsme byli lepší, vedli jsme, ale po přestávce jsme hrozně polevili v obraně. Kopřivnice toho využila, odskočila nám. V závěru jsme skóre stáhli na jeden gól, jenže pak jsme nedali sedmičku, neproměnili jeden náskok, a to rozhodlo," řekl po zápase zklamaný trenér Pavel Hladík, jehož tým padl před fantastickým domácím publikem poprvé od 22. března.

„Kopřivnice potvrdila, že disponuje silnějším týmem než my. Máme natolik mladý tým, že porážka s tímto soupeřem není tak strašná, ale zklamaní jsme."

Fialova Kristova léta

Prestižnímu utkání předcházela slavnostní událost. TJ Sokol oficiálně poděkoval legendárnímu brankáři Radku Fialovi, který oblékal klubové barvy dlouhých 33 let. Kromě klubové šály a upomínkových předmětů si bývalá jednička přišla i na dlouhé ovace vstoje.

Boj o „bronz"

V závěrečném podzimním ligovém kole zavítají svěřenci Pavla Hladíka do Bystřice pod Hostýnem, kde se poperou o třetí místo v tabulce. „Domácí budou favoritem. Jejich tým je velmi zkušený, tvoří ho několik starších hráčů. Pokusíme se zvítězit. Měli bychom na třetím místě náskok," burcoval Pavel Hladík.

Pohár s KP Brno

Nebude to však poslední zápas tohoto roku. Los osmifinále Českého poháru určil Novému Veselí nadmíru těžkého soupeře – KP Brno. Loni stříbrný tým extraligy a momentálně pátý tým nejvyšší soutěže (na první Zubří ztrácí pouhé tři body, pozn. aut.) se na Vysočině představí ve středu 10. prosince od 18 hodin.

„S losem spokojeni nejsme. Jedná se o velmi silný tým, jsou ve formě a navíc nejsou tak divácky atraktivní jako třeba Karviná. Na druhou stranu jde o střet s elitním celkem ze špičky, těšíme se," dodal Hladík.

Do Nového Veselí by se tak mohl vrátit odchovanec Martin Hajčman, který letos naskočil do osmi extraligových duelů a nasázel v nich dvacet branek.

I. LIGA
NOVÉ VESELÍ – KOPŘIVNICE 31:33
Sestava a branky: Šimovček, Čekal – Pavel Najman 10, Zourek 5, Dolejší 4, Prokeš 3, K. Hajčman 3, Melichar 2, Strejček 2/1, Němec 1, Štohanzl 1, Kazatel, Veselý, Bartůněk – Jan Gřes 12/2, Zima 7, Jiří Gřes 5/2… Diváci: 232. Poločas: 14:13.

II. LIGA
KOSTELEC N. H. – V. MEZIŘÍČÍ 29:27
Sestava a branky: Poul, Kotík – Večeřa 8, Strašák 7/2, Kaštan 3, Pavliš 2, Necid 2, Matušík 2, Bezděk 2, Živčic 1, Fiala, Lečbych, Pavel Kříbala. Diváci: 78. Poločas: 14:11.