Kopřivnici, přes kterou postoupili v poháru, na jejím hřišti porazit nedokázali.

KOZEL POČENICE – HIPPOS ŽĎÁR N. S. 1:4

Vstup do utkání se žďárskému týmu vůbec nepovedl. Hned z prvního útoku se prosadili domácí a po sedmi vteřinách se ujali vedení. Hosté z Vysočiny však nesložili zbraně a trpělivě vyčkávali na svou šanci. Ty se začaly objevovat už v první dvacetimutovce poté, co postupně slábl nápor domácích.

Ve druhé třetině branka nepadla, přestože oba týmy měly šance. Ty Počenické se postupně ztenčily na ohrožování brankáře z uctivé vzdálenosti, zato útočníci Hipposu si připravovali čím dál nebezpečnější příležitosti.

První branka Hipposu padla po jediné chybě skvělého gólmana domácích, který minul vysoký balon na Martina Zeráka. A právě ta nastartovala obrat v utkání. Vzápětí Žďár otočil skóre. Tlustoš viděl lépe postaveného Kosa a žďárský kanonýr se nemýlil. Stejný hráč rozvlnil počenickou síť za pět minut potřetí. Po sólovém úniku nechytatelnou ranou umístil balonek do horního rohu branky. Poslední gól padl z přesilové hry, kdy Kos z rohu vyzval Imramovského a ten stanovil účet utkání na 1:4.

Branky Žďáru: Kos 2, M. Zerák, Imramovský. Asistence: O. Dvořák, Tlustoš, Kos. Vyloučení 4:1, využití 0:1. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:4.

VIKINGS KOPŘIVNICE – HIPPOS ŽĎÁR N. S. 7:6

Utkání bylo odvetou za předchozí vzájemný pohárový zápas. Oba týmy si pamatovaly taktiku soupeře, a tak se začalo od úvodních minut mnohem opatrněji.

V polovině první části se však po několika rychlých brejcích na obou stranách hra otevřela a hosté z ní vytěžili úvodní branku, přesně se trefil O. Dvořák. Domácí odpověděli po dvou minutách, když nacvičenou kombinací vyrovnali a posléze díky chybě v rozehrávce Hipposu v oslabení otočili na 2:1.

Ve druhé třetině přidali třetí branku. Na ni sice dokázal Imramovský odpovědět, ale další dvě branky kopřivnických útočníků srazily Žďárské na chvíli do kolen. Z krize se tým z Vysočiny dostal až v závěru prostřední části. Minutu před koncem se po Tlustošově přihrávce prosadil Kos. A hned po buly individuální akcí Melichar.

Domácí se v přesilovce dostali znovu do dvoubrankového vedení na začátku třetího dějství. Ale i na tuto branku dokázal Hippos odpovědět, znovu se trefil Melichar. A vzápětí vyrovnal Velecký.

O všem rozhodlo další vyloučení žďárského týmu. Dobře sehranou přesilovkovou kombinaci zakončila Kopřivnice v podstatě do prázdné branky. Šanci vynutit si prodloužení, dostal Žďár těsně před třetí sirénou. Při přesilové hře odvolal brankáře, ale z výhody dvou mužů navíc vytěžil pouze Tlustošem nastřelenou konstrukci branky a Imramovského střelu do boční sítě.

Branky Žďáru: Melichar 2, Turinský, Imramovský, Kos, Velecký. Asistence: O. Dvořák 2, Tlustoš, Melichar. Vyloučení 2:2, využití 2:0, oslabení 1:0. Třetiny: 2:1, 3:3, 2:2. Hippos Žďár: Zástěra, Dobrovolný – F. Dvořák, Karásek, O. Dvořák, Velecký, Pátek – Melichar, Imramovský, O. Zerák, Kos, M. Zerák, Tlustoš, Staněk, Turinský.