Ještě deset minut po zahájení druhého poločasu ztrácel celek z Vysočiny na svého soupeře jedinou branku. „Bohužel pro nás právě v těch okamžicích přišly dva momenty, které nás zlomily. Prvním bylo zbytečné vyloučení, které nás vyvedlo z tempa. Následně pak totálně zpackaná přesilovka, kdy místo toho, abychom čtyřbrankovou ztrátu stáhli, jsme sami dvakrát inkasovali,“ zlobil se trenér Nového Veselí Peter Kostka.

Důvodů vysoké porážky by se ovšem dalo nalézt více. „Od úvodních minut jsme měli až nezdravý respekt z některých domácích individualit a příliš snadno prohrávali osobní souboje. Teprve až v úvodní desetiminutovce druhé půle jsme zjistili, že se nemáme čeho bát,“ všiml si.

Gólman divizních fotbalistů Žďáru nad Sázavou Tomáš Jícha si může být jistý, že v neděli se na hřišti určitě nudit nebude. Na Bouchalky totiž dorazí hráči vedoucí juniorky Zbrojovky Brno, kteří ještě neztratili ani bod.
Fotbalisté Žďáru doma vyzvou lídra, Slavoj Polná zabojuje o první výhru sezony

Středeční utkání proti možná největšími aspirantovi na zisk mistrovského titulu ovšem přineslo také některá poučení. „Tím prvním je zjištění, že potřebujeme ještě kvalitněji rozvíjet individuální činnosti. Tak, abychom se v budoucnu dokázali více prosadit proti tak extrémně ofenzivní defenzivě, jakou hrála Karviná,“ popisoval lodivod Sokola.

Druhý fakt se týkal herní kázně jeho svěřenců. „Ať je stav jakýkoliv, musí všichni hráči dodržet herní disciplínu. Jen v tom případě můžeme pomýšlet na to, abychom zdolali tak kvalitního soupeře, jakým je Karviná. Ani na chvíli si nemůžeme dovolit polevit v koncentraci,“ zdůraznil.

Fotbalisté Nového Města na Moravě (v tmavém) se v rámci dvanáctého kola letošního ročníku třetí ligy představí na půdě juniorky olomoucké Sigmy.
Fotbalisté Velkého Meziříčí s juniorkou Jihlavy budou napravovat minulé debakly

O nadcházejícím víkendu budou mít házenkáři Nového Veselí volno. „Nejbližší dny využijeme na kvalitní regeneraci i pořádný mentální odpočinek, jelikož od července intenzivně šlapeme,“ vysvětlil.

Poté je však čeká nahuštěný program. „Pohárový zápasy ve Velkém Meziříčí, stejně jako ty extraligové v Hranicích, doma s Frýdkem-Místkem a v Maloměřicích. potřebujeme zvládnout,“ připomněl Kostka.