Vzhledem k letošním úspěchům se asi sobotní vyhlašování neslo v pozitivním duchu?
Bylo to příjemné odpoledne. Ocenili jsme jedenáct sportovců, přičemž hned čtyři z nich ocenil i Kraj Vysočina. A mohlo jich být ještě více. Mě ale těší to, že ta ocenění byla podložena skutečně kvalitními výkony. Nebyla to žádná ocenění pro ocenění. Cením si i toho, že mezi nás zavítal místostarosta Nového Města Stanislav Marek, který také předával ceny jednotlivým sportovcům. Podpora ze strany města není malá a my jsme za ní velmi rádi.

Jaký tedy byl rok 2013 z pohledu novoměstské atletiky?
Letošní sezonu hodnotím hodně vysoko. Potvrdili jsme náš vysoký standard, který si udržujeme v několika posledních letech. Z vrcholných republikových akcí jsme přivezli 19 medailí a předešlý rok jsme tak o jednu medaili vylepšili. Navíc máme početné a opravdu kvalitní podhoubí v naší mládeži. Je tedy slušná šance pro to, abychom byli minimálně stejně úspěšní i v budoucnu.

Co vás osobně letos nejvíce potěšilo?
Velkou radost mám právě z velkého počtu našich mladých atletů. Nemůžeme si stěžovat na nedostatek dětí, ani těch, kteří s nimi pomáhají při výchově i tréninku. Zároveň se nám daří do oddílu přitáhnout sportovce z jiných klubů. Ti k nám přichází, protože ví, že se u nás dostanou na určitou úroveň.

To už o pověsti klubu hodně vypovídá.
Proto mě to tolik těší. V rámci republiky máme dobré renomé, reprezentační trenéři vědí, že svoji práci děláme dobře. Z tohoto důvodu nás také zvou na různá soustředění.

Jaké konkrétní úspěchy jednotlivých sportovců byste z letošního roku vypíchnul?
V každém případě účasti na velkých akcích. Jitka Kubelová se v hodu diskem umístila na sedmém místě na mistrovství Evropy do 22 let ve finském Tampere. Běžec Lukáš Kourek pak hájil české barvy na evropském šampionátu v krosu v srbském Bělehradě. To jsou top úspěchy, protože prosadit se v dospělé kategorii je extrémně obtížné. Úspěchem pak bylo několikeré překonání osobních i oddílových rekordů v podání Petra Vitnera, Lenky Novotné, Petra Zimoly a dalších závodníků.

Který závodník letos zaznamenal největší výkonnostní progres?
Proti předcházejícímu roku bezesporu běžec Petr Vitner. On by na to měl určitě už před rokem, jenomže ho brzdily zdravotní problémy. V tomto roce ale šel obrovsky nahoru a stal se pomyslnou kometou roku 2013.

Co pro vás naopak bylo největším zklamáním?
Všechno se nemůže dařit, to je jasné. Nejvíce mě asi zklamal František Koukal, který patřil k našim nejlepším vytrvalcům a měl opravdu dobře našlápnuto. Jenže letos úplně přestal docházet, takže medailové ambice, na něž by určitě měl, přišly vniveč. To pro mě bylo letošní největší zklamání.

V novém roce se dočkáte vylepšení atletického stadionu. O co konkrétně půjde?
Zastupitelstvo města schválilo dotaci ve výši 700 tisíc korun na zastřešení části tribuny, na níž se bude finančně podílet i TJ. Konečně se tak budou mít všichni přítomní kam schovat před deštěm či ostrým sluncem. Je to velké plus právě při pořádání závodů. Výhledově je pak v plánu města demolice tělocvičny střediska, na jejímž místě by měla vyrůst nová sportovní hala. To by bylo další znatelné vylepšení našich tréninkových podmínek, především pro zimní měsíce.

Jedna sezona končí, ale již za chvíli zahájíte další. Nejprve přijde na řadu její halová část?
Ano, přesně tak, jak říkáte. Halu sice bereme pouze jako doplněk, ale určitě se jí zúčastníme. Jsem přesvědčen, že i v ní nějaké medaile získáme.

Co bude vrcholem příštího roku a jaké jste si stanovili cíle?
Jednoznačným vrcholem bude mistrovství Evropy v Curychu. Věřím, že se na něj kvalifikují Kubelová, Kourek i Vitner, kteří mají na to, aby splnili limity a představili se ve Švýcarsku. Všichni tři pak budou Českou republiku reprezentovat i na Evropském poháru družstev. To jsou jednoznačně dva největší cíle nastávajícího ročníku.