Mezi favority v kategorii mužů patřili Daniel Orálek a Jan Kohut. V ženách pak nestárnoucí Ivana Martincová. Z počátku běžel na vedoucí pozici Orálek, později pak nastoupil Kohut a v cíli byl lepší o 2 minuty. Na třetím místě skončil Tomáš Hrdina. V ženách se první tři ženy vešly do necelých dvou minut v pořadí Ivana Martincová, Mirka Pešáková a Alena Bojanovská ze Žďáru nad Sázavou.

Součástí celé sportovní soboty byl 13. ročník běhu pro příchozí Přes přehradu, kterého se zúčastnilo 19 běžců. V mužích překvapivě uspěl mladý Jaroslav Coural z domácí Jiskry a v ženách pak Glierová z Doubravníka. Dopoledne se uskutečnil dětský den, zhruba 80 dětí si během něj zasoutěžilo v převážně sportovních soutěžích a vyzkoušelo si lezení na lezecké stěně.

Všichni aktivní účastníci sportovní soboty byli zásluhou sponzorů odměněni cenami. „Rádi bychom poděkovali všem, kteří se jakkoliv podíleli na zdárném průběhu celé akce,“ řekl za organizátory Zdeněk Šudoma.