Aby také ne. Když vyhrál poprvé, byl to splněný sen. Obhájit titul poté zvládl v domácí hale na Bouchalkách, kde ho sice hnalo zaplněné hlediště, ale nervozita udělala své. Tlak ustál na výbornou. Není proto důvod pochybovat o tom, že český reprezentant v sobotu nenavleče třetí zlatý korálek.

Jak jste připraven na sobotní mistrovství v singlu?

Moc se těším. Snažil jsem se připravit i trošičku jinak, než v loňských letech. Věnoval jsem se nejen singlu, ale i jiným sportům, než jen nohejbalu, abych pořád nedělal jen jeden a ten samý pohyb.

Můžete být konkrétnější?

Chodil jsem do posilovny, hrál squash.

V Nymburku můžete dosáhnout ceněného zlatého hattricku. Je to váš cíl?

(smích) Bylo by fajn vyhrát potřetí.

Takže bez zisku nejcennějšího kovu se budete vracet zklamaný?

Těžko říct, samozřejmě budu moc rád, když vyhraji, ale špička se u nás hrozně vyrovnává. Klidně může vyhrát pět hráčů, rozhodovat mohou jeden dva balony. Nebude jednoduché uspět, jde o jednorázovou akci, na níž se může stát cokoliv. Ale musím přiznat, že by mě to mrzelo.

Vzpomenete si ještě někdy na vaše první zlato právě z Nymburku?

Vzpomínám. Některé zápasy mám natočené, takže se dívám, co jsem třeba dělal špatně. Videí využívám hlavně na přípravu na soupeře.

Říká se, že první zlato je nejcennější. To loňské před domácím publikem ale má své místo na slunci, že?

Před rodinou a kamarády šlo o příjemný pocit. Cením si toho.

Jste hlavní favorit. Bude letos vaším největším soupeřem jen vaše hlava?

Jsem asi největší favorit, ale k zápasům budu přistupovat tak, že se budu soustředit na každý zvlášť. Nekoukám se dál, než na nejbližší utkání.

Krátce se ještě vraťme k nedávno skončené sezoně družstev. Se Žďárem jste poprvé s odřenýma ušima postoupili do play-off. Bylo čtvrté místo vaším stropem?

Podle toho, jak se sezona odvíjela, to bylo nejvýš, kam jsme mohli dosáhnout. Díky zraněním jsme na postup do finále nemohli pomýšlet.

Myslíte, že se někdy dočkáte sezony, kdy budete ve Žďáře kompletní?

(smích) To je hezká otázka. V nejbližší době to asi bohužel nevypadá, protože Aleš Vrabec půjde na operaci až v březnu. Takže kompletní se určitě zase nesejdeme.

Co vaše budoucnost? Máte v plánu pokračovat ve Žďáře?

To se teprve uvidí.

Počkejte, nějaký přestup je na obzoru?

Ještě ne, s nikým jsem nejednal. Ale rád bych hrál extraligu. To nezastírám. Přemýšlel jsem o tom už loni, jenže nakonec převážilo to, že rád nastupuji za Žďár, takže je to na vážkách.