„Kapitánem týmu je Eva Vítečková a zástupce Kateřina Elhotová. Myslím, že je to dobrá volba a jejich spolupráce bude fungovat," řekl trenér Lubor Blažek.

Vítečková si funkci, kterou vykonává i v USK, vyzkouší poprvé na přípravném kempu v Japonsku, kde se Češky v tomto týdnu hned pětkrát utkají s místním výběrem.

Blažek do Japonska vzal čtrnáct ze sedmnácti hráček širšího kádru. „Nejely Ilona Burgrová, která doléčuje zranění, Tereza Vyoralová, která bude reprezentovat na mistrovství Evropy hráček do 20 let, a Monika Satoranská. Ta má studijní povinnosti a dohodli jsme se, že v jejím věku je škola důležitá," řekl Blažek.

Naopak poprvé po roce k utkání nastoupí Jana Veselá, která vynechala celou sezonu kvůli zranění kolena z loňského mistrovství Evropy. „Jana se zapojuje do tréninku, i když ještě nechodí do každého kontaktu. Uvidíme, jak bude vypadat ve hře. Musí ale pomalu začít, aby ve druhé fázi přípravy byla na kontakt připravená," dodal Blažek.

Mistrovství světa se uskuteční na přelomu září a října v Turecku. České reprezentantky se ve skupině A utkají postupně s Brazílií, Japonskem a Španělskem.