V. MEZIŘÍČÍ - ŽELETAVA 3:1 (-14,17,22,17)

Díky tomuto vítězství si v přímém souboji celek prakticky zajistil účast v baráži. Na svého největšího konkurentova v tuto chvíli měl náskok tří bodů a výrazně lepšího poměru setů.

V. MEZIŘÍČÍ – H. KRÁLOVÉ 0:3 (-19,-14,-10)

Celek domácích, vítěz skupiny, který na předchozím turnaji zachraňoval vítězství až v pátém setu, byl tentokráte nad síly hráčů.Spartaku.

V. MEZIŘÍČÍ – Č. TŘEBOVÁ 3:0 (15,15,19)

Nejslabší celek soutěže nebyl vážnou překážkou. Vítězství potvrdilo čtvrtou příčku ve skupině.

V. MEZIŘÍČÍ – ÚSTÍ N. L. 0:3 (-21,-17,-16)

V. MEZIŘÍČÍ – Č. BUDĚJOVICE 0:3 (-18,-19,-22)

Oba zápasy již kadeti pojali jako přípravu na barážové boje a proto nastoupila vždy pouze jedna posila z Příbrami. Kadeti tak uhájili čtvrtou příčku ve skupině, která jim zajistila právo pořadatelství jedné ze tří barážových skupin.

„Páteční boje jsem neviděl, ale kluci je zvládli s přehledem. V sobotu už jsme je začali připravovat na barážový turnaj, takže hrál vždy jenom jeden hráč z Příbrami a přednostně jsme stavěli kluky, kteří se aktivně zapojí do baráže. Ve skupině máme Příbram, za kterou budou hrát všichni tři kluci které znám, (Kuchař, Švagr a Vinohradský) koho mají dál nevím. Dansport neznám vůbec. Mělo by nám pomoct domácí prostředí. Každopádně za týden budeme chytřejší. Ze tří skupin postoupí vítězové a nejlepší celek ze druhého místa,“ zhodnotil kouč Petr Juda.

Kvalifikační turnaj se hraje už tuto sobotu. V 10 hodin zahajuje Příbram s Dansportem, zhruba od 13 hodin změří naděje meziříčského volejbalu své síly s Příbramí a na závěr, kolem 16 hodiny, s Dansportem Praha. Hrát se bude v tělocvičně u kostela.

Další turnaje se hrají v Ústí nad Labem a v Havlíčkově Brodě.

V. Meziříčí: Minář, Uchytil, Švagr, Kuchař, Vinohradský, Vyletěl, Hromádko, Duben, Huryta, Krejska.

JAROSLAV KONEČNÝ