KLATOVY – BC VYSOČINA 81:60

První polovina utkání byla jednoznačně v režii domácího celku. Výborně střelecky disponovaní hráči Klatov si v první desetiminutovce vytvořili mírný náskok, který ve druhé čtvrtině navýšili až na třicetibodové vedení. „První půlka se nám nevydařila. Sice jsme dobře bránili Aušprunka, ale Klatovy mají další borce, kteří umí vystřelit. Ti se střelecky chytili a přehráli nás,“ komentuje trenér BC Vysočina Petr Pešout.

Klatovi po příchodu z kabiny trochu polevily a hosté mírné nekoncentrovanosti využily a třetí i čtvrté dějství vyhráli. Ovšem domácí si výhru vzít nenechaly. „Alespoň jsme trochu zabojovali a kosmeticky upravili konečný výsledek. V utkání dobře zahrál Šoukal a Černý, zbylí hráči podali spíše průměrné výkony. Za obranu lze pochválit Strážnického,“ doplňuje kouč hostů.

Body a sestava: Šoukal 19, P. Novotný 9, Krajcigr 8, Černý 7, Kabelka 6, Žižka 6, Zelenka 4, Strážnický 1, bez bodu – Socha. Čtvrtiny 20:12, 27:4, 18:22, 16:22.

PLZEŇ – BC VYSOČINA 58:105

Západočeši postavili do utkání mladý tým, který od prvních minut na zkušenější borce z Vysočiny nestačil, a v 8. minutě už bylo o vítězi rozhodnuto, protože hosté vedli 32:6. Krajcigr a Novotný si chvilkami dělali na hřišti co chtěli, a když se k nim přidali i Strážnický a Černý, neměli domácí sebemenší šanci uspět. „Tentokráte jsme měli skvělý vstup do utkání. Domácí však srdnatě bojovali až do konce a určitě nám nedali nic zadarmo,“ říká kouč Pešout.

Druhou čtvrtinu Plzeň vyhrála 20:17.„S naší hrou v této době jsme s trenérem Veselým byli nespokojeni. Kluci si ale dali říct a druhý poločas už byl zase v naší režii,“ nastiňuje trenér basketbalistů.

„Výborně zahrál Krajcigr, vynikající práci v obraně odvedli Černý se Strážnickým, body přidali Novotný, Socha a Šoukal. Nicméně ani Zelenka, Kabelka a Žižka nezůstali pozadu a přispěli rovným dílem k vítězství,“ dodává.

Body a sestava: Krajcigr 29, P. Novotný 26, Socha 15, Šoukal 11, Černý 8, Strážnický 8, Žižka 4, Zelenka 4, bez bodu – Kabelka. Čtvrtiny 13:34, 20:17, 14:23, 11:31.