Předposlední kolo základní části letošního ročníku má v sobotu na programu nejvyšší mužská házenkářská soutěž. Hráči Nového Veselí se od 18.00 představí na půdě o play-off bojující Kopřivnice.

Karty jsou před utkáním rozdány jasně. Domácí celek, který jen o jediný bod drží poslední postupové místo do vyřazovací části, potřebuje naplno bodovat.

To samé ovšem platí také pro házenkáře předposledního Nového Veselí. „Kopřivnice má výborný mančaft, ale už to není ten tým z úvodu ročníku. Tehdy její hráči své soupeře válcovali a vládli tabulce,“ připomněl kouč Nového Veselí Peter Kostka.

Nemluví do větru, protože v posledním období se klubu ze severu Moravy příliš nedařilo. „Nemuseli by tak být zrovna v pohodě. Navíc měli také docela náročný program, když hráli stylem středa – sobota,“ připomněl.

Cesta k možnému úspěchu je jasně daná splněním tří podmínek. „V první řadě ubránit jejich rychlý protiútok. A také pohlídat pivota Brita, přes nějž prochází většina akcí Kopřivnice,“ zmínil.

A třetí faktor? „Vyvarovat se laciným nevynuceným chybám. Ty třeba celek Zubří naposledy stály právě na hřišti Kopřivnice možný úspěch,“ dodal Kostka.

Program 21. kola
SOBOTA: Maloměřice – Plzeň (15.00), Dukla Praha – Karviná, Hranice – Frýdek-Místek, Jičín – KP Brno, Zubří – Lovosice, Kopřivnice – NOVÉ VESELÍ (všechno 18.00).