HIPPOS ŽĎÁR N. S. - TÁBOR 0:7

První zápas ve druhé lize bohužel potvrdil předsezonní očekávání. Kádr loňských vítězů 3. ligy prošel razantní obměnou, a tak na turnaj do Sezimova Ústí přijel ve žďárských barvách tým se zaručeně nejmenším věkovým, váhovým a výškovým průměrem. Naproti tomu Táboru odešlo jen pár hráčů, Hipposu dostatečně oplatil dvě porážky z loňské sezony. Už od začátku hrál žďárský tým „druhé housle“ a svojí nedůrazností pouze vyčkával na to, co Táborští předvedou.

První gól padl do sítě Hipposu už po pouhých 38 vteřinách zápasu, kdy nesehraná obrana nedokázala pokrýt protihráče a soupeř bez problémů zakončoval. Tato branka byla typickou pro vývoj zbytku utkání. Vždy si žďárští hráči nedokázali rozebrat soupeřovy útočníky a Tábor profitoval.

Navíc týmu z Vysočiny selhávala i útočná fáze, takže kombinace z první třetiny, kdy Pátek vyzval nabíhajícího Turinského, jehož střela skončila na tyči, byla jedinou výraznější šancí za celé utkání. Nepomohlo ani míchání se sestavou, a tak si Tábor připsal tři body za jasnou výhru.

Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Rozhodčí: Bělohlav. Diváci: 40. Třetiny: 0:2, 0:2, 0:3.

PELHŘIMOV – HIPPOS ŽĎÁR N. S. 3:5

Stejně jako hráči Hipposu měli i pelhřimovští florbalisté v nohách již jedno utkání, ale je to poznamenalo více. Byli nedůrazní, málo běhali, prakticky napodobili hru Žďáru z prvního utkání. Ovšem žďárští hráči toho nedokázali využít. Měli sice šance, ale nedokázali je proměnit. Naopak i statický Pelhřimov skóroval a to hned dvakrát. Trápení hostujícího týmu prolomil až ve druhé třetině Turinský po Šimánkově přihrávce. Ovšem Pelhřimov si opět získal dvoubrankový náskok na začátku třetí třetiny.

Pak ovšem přišel střelecký koncert Hippos. Nejprve snížil Krobot a vzápětí vyrovnal Benc. Pelhřimovu vydatně začaly docházet síly, a tak se mnohem častěji hrálo před jeho brankou. Z jednoho ze závarů dokázal vytěžit rozdílový gól Šimánek. Když pak o necelou minutu později vyzval Pátek ke skórování Klímu, mohl se Hippos radovat z prvního bodového zisku v sezoně.

Branky: Turinský, Krobot, Benc, Šimánek, Klíma. Asistence: Šimánek 2, Turinský, Pátek. Vyloučení: 0:0. Rozhodčí: Rokos, Draxler. Diváci: 5. Třetiny: 2:0, 0:1, 1:4. Hippos: Moťka, Čech – Pátek, Hort, Holub, Srnský – Haman, Krobot, Turinský, Šimánek, Benc, Klíma.