Tým se již v dějišti turnaje sešel a potěšitelné je, že trenér Lubomír Krejčíř může počítat se všemi nominovanými hráčkami. Tedy včetně slávistky Elišky Jačkové, úřadujícího talentu roku, nebo plzeňské kanonýrky Markéty Jeřábkové. „Žádné zdravotní komplikace nás zatím neprovázejí," těší Krejčíře.

Český kouč přesto musí řešit jisté obtíže. Především mu dělají vrásky na čele termíny maturitních zkoušek hráček Kamenářové, Zuzánkové, Malé a Jačkové. „Je to pro EHF na zamyšlenou, proč dorostenky odehrály kvalifikaci v březnu, a tato věková kategorie se schází v termínu, který je nejen u nás spojen se závěrečnými zkouškami na středních školách," nechápe Krejčíř.

Nejvýraznější komplikace čekají paradoxně právě Elišku Jačkovou, která bude muset Vysočinu opustit a zkoušky bude absolvovat dokonce v pátek ráno, tedy v den, kdy kvalifikační turnaj v Novém Veselí startuje. Ve skupině čekají na české házenkářky postupně Ukrajina, Izrael a Maďarsko, které je favoritem celé skupiny. Na šampionát, který se uskuteční 1. 11. srpna v Dánsku, postupují nejlepší dva celky.

To je pochopitelně cílem i českého výběru. „Holky se sice znají a vyšly nám poslední společné akce, ale přece jen si musíme ledacos připomenout, aby naše hra měla hlavu a patu," přibližuje Krejčíř náplň přípravy před startem kvalifikace. „Chceme jít systematicky za postupem a musíme v sobě také zmobilizovat zbytky psychických sil, protože konec sezony se na všech projevuje," dodává kouč Krejčíř.