U. HRADIŠTĚ – ŽĎÁR N. S. 5:4

Hosté na jihu Moravy nastoupili bez záchranářských starostí a příležitost ukázat se tak dostali vybraní dorostenci. Do vedení šli již ve 2. minutě domácí, Žďár srovnal krok v 11. minutě zásluhou Radima Štěpánka.

V prostředním dějství se tým z Vysočiny zvedl a dvěma góly v rozmezí tří minut šla Markova družina do slibného trháku. Radost Žďárských však trvala pouhých osmdesát vteřin. V 31. minutě snižoval druhou trefou Němec. V závěrečné třetině přiblížil hosty k výhře Hron, ale domácí se nezlomili.

Třemi góly v závěru zápasu otočili nepříznivý stav a připsali si na své konto důležité dva body. „Oproti soupeři, který hrál o všechno, jsme těžko hledali motivaci, a i přes dvojnásobné vedení jsme nakonec v závěru podlehli,“ uvedl kouč Žďáru Václav Marek.

Branky a nahrávky: 2. Němec (Korda), 31. Němec (Váňa), 47. Kundera (Oslzla), 51. Korda (Němec), 57. Korda - 11. R. Štěpánek (J. Sláma), 27. R. Štěpánek, 30. Havelka (R. Štěpánek), 45. Hron (Šír). Vyloučení: 6:8, navíc Malina (Uh. Hradiště) 10 minut. Využití: 1:1. Třetiny: 1:1, 1:2, 3:1. Žďár n. S.: J. Sláma (Štilárek) – Dítě, Hubl, Berger, J. Wasserbauer, M. Sláma, Baxant – P. Štěpánek, Havelka, R. Štěpánek – Hron, Šír, Klíma – Šimandl, Kunstmüller, Mahel.

ŽĎÁR N. S. - KOMETA BRNO 2:3

V duelu s brněnskou Kometou se žďárským barvám znovu nedařilo. Úvod střetnutí domácí zaspali. Ve 4. minutě využil přesilovou hru hostů Krobauer a poslal Kometu do vedení.

Žďár otočil skóre na začátku druhého dějství. Po 38 vteřinách se prosadil Petr Štěpánek, o čtyři minuty později ho napodobil Hubl, a domácí rázem vedli. Brno však v polovině utkání vyrovnalo.

„Už to vypadalo na remízu, ale po naší chybě při zašlapávání kotouče u mantinelu jsme inkasovali rozhodující třetí gól. Střela z dálky zpoza obránce se od ramene gólmana Slámy odrazila do branky. Zkoušeli jsme ještě power play, ale bez úspěchu,“ dodal Marek.

Branky a nahrávky: 21. P. Štěpánek (Dítě), 25. Hubl (Berger) – 4. Krobauer (Trnka), 30. Staněk (Brzobohatý), 58. Brzobohatý. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:1. Žďár n. S.: J. Sláma – Dítě, Randa, Berger, J. Wasserbauer, M. Sláma, Adam – R. Štěpánek, Havelka, P. Štěpánek – Hubl, Hron, Šír – Kunstmüller, Šimandl, Klíma – Horký.