HIPPOS ŽĎÁR N. S. – FBK TÁBOR 7:9

Vstup do zápasu se žďárským juniorům tradičně nepovedl, a tak už po 16 vteřinách prohrávali 0:1. Tábor hrál ze začátku zápasu lépe a ve třetí minutě zvýšil na 2:0. Poté se začali prosazovat i domácí.

Ve čtvrté minutě po závaru před bránou hrál táborský hráč v brankovišti, následovalo trestné střílení. K tomu se postavil Kos. Svůj nájezd zakončil blafák do forhendu gólem a snížil na 1:2. O minutu později to bylo ovšem opět o dva góly. V polovině třetiny se prosadil Hippos, Srnského střela z poloviny hřiště skončila v soupeřově síti. Na konci první třetiny udeřil opět Tábor, jeho nepokrytý hráč na dvakrát zakončil a bylo to 2:4.

Ve druhé třetině Žďárští zvýšili obrátky a výsledkem byl Kosův gól. O dvacet vteřin později vybojoval míček Srnský, přihrál Stixovi, který se od mantinelu nemýlil. Při vyloučení Hamana se mladící z Vysočiny ujali vedení, když ve vlastním oslabení ujel Zerák.

Táborští byli v tu chvíli bezradní, ale nápor Hipposu přinesl pouze pět nastřelených tyček. Podle ustáleného nedáš, dostaneš udeřilo tedy na opačné straně, a to hned dvakrát. Druhá branka v síti domácích padla jen čtyři vteřiny před koncem prostřední části, a tak Tábor odcházel do kabin s jednobrankovým náskokem.

Do třetí třetiny vstoupili žďárští florbalisté opět aktivně. Při přesilovce v páté minutě se jim podařilo vyrovnat. Ale Tábor vyučoval z a v rozmezí čtyř minut zvýšil už na 6:9. O konečnou úpravu skóre se postaral Zerák. Na víc však už Hippos neměl.

Branky Žďáru: Zerák 3, Kos 2, Stix, Srnský, asistence: Holub, Staněk, Srnský, Kos. Vyloučení 1:1, využití 1:0, oslabení 1:0. Třetiny: 2:4, 3:2, 2:3.

HIPPOS ŽĎÁR N. S. – SPARTAK PELHŘIMOV 14:5

Začátek důležitého souboje o udržení žďárským hráčům opět nevyšel, už ve druhé minutě prohrávali. Naštěstí za půl minuty Srnský srovnal a nastartoval domácí k vítězství. Hned z vhazování bylo zásluhou Kosa srovnáno. Ovšem hned v zápětí byl auto žďárského gólu vyloučen a Pelhřimovští střelou po zemi vyrovnali.

V šesté minutě přihrával Kos na volného Zeráka a Žďár opět vedl, sám Kos si zanedlouho připsal další branku. Snížení Pelhřimova přišlo za pár okamžiků, opět mezi nohy gólmana Čecha. Ještě před první sirénou Kos zkompletoval hattrick. O konečném výsledku úvodní třetiny rozhodla Staňkova dorážka Zerákovy střely.

Druhá část byla ve znamení žďárského náporu. Stix zasunul do prázdné branky Srbského přihrávku, o minutu později vyzval podobným způsobem Staněk Kosa. Další snížení Pelhřimova bylo opět laciné, ale dalšími dvěma brankami Kosa a jedné Hamanově měli florbalisté Hipposu už dostatečný náskok.

Poslední třetina se dohrávala pouze z povinnosti. Žďárští hráči soupeře k ničemu nepouštěli a třemi brankami potupili jen v sedmi lidech marně vzdorující Pelhřimov.

Branky Žďáru: Kos 7, Zerák 2, Staněk 2, Srnský, Stix, Haman, asistence: Staněk 4, Kos 3, Zerák 2, Velecký 2, Holub, Srnský. Vyloučení 1:1, využití 1:1. Třetiny: 6:3, 5:2, 3:0. Žďár nad Sázavou: Moťka, Čech – Velecký, Pátek, Holub, Staněk, Zerák, Kos, Stix, Srnský, Haman.

Jiří Tlustý