TJ TRUTNOV – HIPPOS ŽĎÁR B 7:2

Od úvodních okamžiků se hrál florbal nahoru-dolů. Šance se střídaly na obou stranách, větší příležitosti měli proti favoritovi žďárští hráči. Ty bohužel nedokázali využít. V páté minutě se poprvé prosadili domácí, Moťka v bráně Hipposu se musel poprvé červenat. V zápětí byl vyloučen Pátek. Trutnovu se podařilo přesilovku využít a získat dvoubrankový náskok. Hned z buly si žďárští bránící hráči dávali přednost, až toho soupeř využil ve třetí branku. Když pak o minutu později předvedla bránící pětice spolu s gólmanem nepochopitelnou chybu, bylo to již o čtyři branky.

První impuls, který měl žďárské hráče nastartovat, bylo střídání gólmanů. Ale ještě než se stačil Mifka mezi tyčemi protáhnout, namazali znovu hostující obránci trutnovským útočníkům. Za dvě minuty dostal Hippos pět branek a zdálo se být o osudu zápasu rozhodnuto.

V závěru třetiny byl vyloučený Benc. Trutnov však hrál přesilovku špatně. Žďárské daleké vyhození doběhl v soupeřově rohu Kos, předložil před branku dobíhajícímu Staňkovi a poprvé se měnilo skóre také na straně hostí.

Druhá třetina byla spíš bojovná, než kombinační, a tak se ani moc šancí neobjevilo. Za zmínku stojí Kosův individuální průnik, kterého zastavil až gólman soupeře, když se mu mimo brankoviště vrhnul po nohou. Balonek netrefil, žďárského útočníka podrazil, ale rozhodčí tento faul na trestné střílení neohodnotili. Dvouminutový trest si však domácí brankář vysloužil

Z následné standardní situace vytěžil Hippos druhé vyloučení z řad trutnovských hráčů, poté co se bránící zeď posunula dříve, než hosté rozehráli. Ve dvojnásobné přesilovce žďárské hráče míček neposlouchal, takže si moc šancí nevypracovali. Navíc Trutnov z ojedinělé šance po skončení přesilovky přidal šestou branku. Na tu hosté sice hned v další přesilovce odpověděli, ale víc toho do druhé sirény nestihli.

Poslední třetina se pouze dohrávala. Žďáru brzy došly síly na obrat, v útočné snaze Kosa se Staňkem nikdo další nepodpořil. Trutnov přidal jen jednu branku, hned v úvodu třetí třetiny, pak i jeho hráči neměli příliš snahu měnit skóre.

Branky Žďáru: Staněk, Kos, asistence Kos, Staněk. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Třetiny: 5:1, 1:1, 1:0.

HIPPOS ŽĎÁR B – FTS NÁCHOD 10:3

Toto utkání bylo pro tým z Vysočiny nesmírně důležité. Bylo jasné, že v něm musí zvítězit, pokud si chce zachovat naději na udržení soutěže. Vstup do zápasu tomu bohužel nenasvědčoval. V prvních minutách se Mifka ve žďárské brance docela zapotil. Domácí nastartoval rychlý brejk Hamana, který z pravého křídla předložil Bencovi před bránu a ten se bez přípravy trefil pod horní tyčku náchodské branky.O dvě minuty později přihrál Turinský na druhou branku Kosovi.

Za dalších 120 vteřin dostali hráči Hipposu výhodu přesilovky. Ke standardní situaci se opět postavili Kos se Staňkem a předvedli znovu odskočení. Náchodští se zřejmě nedívali na souboj domácích s Trutnovem, signál neprohlédli a jejich zeď opět vystartovala po balonku dřív, než povolují pravidla. Žďárští tentokrát byli ve dvojnásobné přesilovce produktivnější a hned z rozehrávky výhodu využili.

Do konce první třetiny se ještě trefili Turinský s Pátkem, takže po první třetině měli florbalisté Hipposu dost výrazný náskok. Ten se jim navíc podařilo navýšit hned na začátku prostřední části, kdy se znovu v přesilovce trefil Kos, na kterého prošel Bencův pas.

Když přidal Staněk sedmou branku v polovině utkání, vystřídali domácí znovu brankáře, aby dal Moťka zapomenout na minulé nepříliš povedené utkání. Bohužel se mu ze začátku moc nedařilo a po dvou minutách pobytu v brance dvakrát inkasoval.

Ve třetí třetině si žďárští mladíci svůj náskok pohlídali a drama nepřipustili. V sedmé minutě se znovu prosadil Pátek, za pár okamžiků si Kos číhající za soupeřovou obranou přidal další zářez na pažbu. O poslední zápis se desátým gólem postaral znovu v přesilovce výborně hrající Holub.

Branky Žďáru: Kos 4, Pátek 2, Benc, Turinský, Staněk, Holub, asistence: Staněk 3, Benc 2, Haman, Turinský, Pátek. Vyloučení: 0:8. Využití: 4:0. Třetiny: 5:0, 2:2, 3:1. Žďár nad Sázavou: Moťka, Mifka - Pátek, Zástěra, Turinský, Holub, Staněk, Haman, Benc, Stix, Kos.

Jiří Tlustý