Lví podíl na překvapivém vítězství 26:24 měl letos osmadvacetiletý brankář Jiří Zahradník, který svými zákroky držel své spoluhráče nad vodou. Gólman, který přišel do mančaftu před sezonou jako jednička, zkrátka měl svůj den. „Jirka má někdy kolísavou výkonnost, ale to může být tím, že ještě není v týmu tak dlouhou dobu. Věříme, že na sobě bude dál pracovat a bude stabilně podávat dobré výkony," říká na jeho adresu kormidelník Pavel Hladík.

Koučova slova potvrzuje i samotný Zahradník. „Jsem rád, že se mi tento zápas povedl, protože v minulých kolech to nebylo ono. Byl jsem z toho špatný, chtěl jsem to mančaftu vrátit."

Lídra soutěže jste svými zákroky přiváděl k šílenství. V čem tkvělo vaše kouzlo?

Na tento zápas jsem se velmi těšil, chytat proti lepším týmům je vždy velká motivace. Značný podíl na mém výkonu měla naše výborná obrana. Kluci zvládli naplnit odvážnou taktiku do puntíku, Zlín byl nucen střílet z velmi těžkých pozic.

Tým jste podržel v tu nejvíce důležitou chvíli, čímž jste si na sebe trochu upletl bič. Podobné výkony teď od vás budou chtít všichni zopakovat…

Na konci utkání kluci začali fyzicky trošku odcházet, přece jen udržet takovou obranu celý zápas je prakticky nemožné. Tam se mi naštěstí podařily tři těžší zákroky a kluky jsem znovu nastartoval. Pak už bylo jasné, že zápas dotáhneme. Chápu, že diváci, tým i trenér čekají, že budu tým držet, s tím jsem do Veselí šel. Jsem rád, že se mi tento zápas povedl, protože v minulých kolech to nebylo ono. Byl jsem z toho špatný, chtěl jsem to mančaftu vrátit.

Připravoval jste se nějak speciálně na zlínské střelce?

Tentokrát jsme neměli video soupeře, takže žádná speciální příprava neproběhla. Jen při rozházení jsem si všimnul pár momentů, které se mi v zápase hodily.

Jaká byla nálada před zápasem, když jste věděli, proti komu stojíte bez vašich dvou klíčových spojek?

Nálada nebyla ideální, jelikož chyběly spojky a navíc trenéři nechali sedět Denise Kazatele. Týden před tím jsme navíc hráli velmi špatně v Litovli a věděli jsme, že body potřebujeme. Odhodlání bylo velké, ale že bych byl přesvědčený, že vyhrajeme, to říct nemůžu.

A co se dělo po utkání?

Veliká euforie. Nepopsatelný pocit, celá hala stála na nohou. Myslím, že tuto sezonu doceníme až někdy v průběhu července na dovolených.

Po zápase se Zlínem jste si užíval dlouhou děkovačku. Co na věrné fanoušky Nového Veselí vůbec říkáte?

Když přišla nabídka z Nového Veselí, tak právě fanoušci byl jeden z důvodů, proč jsem na ni kývnul. Diváci z nás vždy vyždímají vše, co v nás je. Hrát zde je opravdu za odměnu a já si této možnosti velmi cením. Veselí mám už po půl roce hodně pod kůží a doufám, že zde dosáhneme dalších velkých úspěchů."

Už zítra vás čeká těžký výjezd do pátého Náchoda. Brzdil už trenér Hladík euforii?

Ten ji brzdí vždy (smích). Náchod bude úplně jiné utkání. Hraje se venku, navíc oni budou hodně ostražití, jelikož tímto vítězstvím jsme na sebe upozornili ještě více. Další věc je, že nám stále budou chybět nemocní Šůstek s Kudlou.

Hrával jste v extraligovém KP Brno. Posléze jste se vrátil do mateřské Ledče nad Sázavou. Po loňském přestupu do Nového Veselí jste prohlásil, že to berete jako návrat k vrcholné házené. Můžete prozradit, jaký je hlavní rozdíl mezi jednotlivými kluby?

To se těžko hodnotí. V Ledči jsem vyrostl a mám k ní stále hodně blízko. Do Brna jsem šel hodně mladý, bylo to těžké období, ale hodně mi to dalo. Přestup do Veselí mě nakopl, byl to pro mě velký impuls, házená mě zase začala bavit a chci se lepšit. Jinak mezi Veselím a Brnem takový rozdíl nevidím. Pracuje se podobně.

V klubu se podílíte na přípravě mladých gólmanů. Přibližte, co to pro vás obnáší.

V nabitém programu je na to bohužel velmi málo času, a tak jsem zatím odvedl pouze pár tréninků hlavně v zimním přípravném období. Doufám, že v létě jich bude víc, protože mladí kluci z dorostu jsou velmi šikovní. Ženatý, Studený, Šimovček jsou kluci, na kterých může jednou náš klub stavět.