Trenér Milan Pivnička byl po remíze 5:5 částečně zklamaný: „Čekal jsem, že zápas s Českými Budějovicemi bude vyrovnanou bitvou, nicméně musím přiznat, že jsem nakonec trochu zklamán. Utkání jsme měli dobře rozehrané, vedli jsme 3:1, ale nadějné vedení jsme ztratili ve vložené dvojce a v singlu."

V té český šampion Karel Hron překvapivě nestačil na Musila a Jihočeši vyrovnali na 3:3.

Na řadě byly odvety trojic. Slabší trojici Českých Budějovic porazil Průcha s Hronem a Srbou a posunul PKS okna znovu o krok blíž dvoubodovému zisku. Bohužel Krátký s Lukášem Nejedlým a Paulem se po dobře rozehraném průběhu nakonec museli sklonit před razantními útoky budějovického „bombarďáka" Musila. Podobný průběh měla i třetí trojka, a tak se hosté dočkali obratu na 4:5. „Těch dvou trojic můžeme hodně litovat. Obě vyhrály v prvním setu a ve druhém vedly shodně 7:5, přesto ani toto nestačilo na vítězství v alespoň jedné z nich. Rovněž v první odvetné dvojici měl Krátký s Paulem na vítězství. Tyto nedostatky nás stály bod navíc," označil Pivnička klíčové okamžiky.

O konečnou remízu a důležitý bod do nesmírně vyrovnané tabulky se postarala dvojice Hron se Srbou, která vydřela vítězství.

Už v sobotu se Žďárští utkají od 14 hodin s Přerovem. Náplň tréninku byla před posledním duelem první poloviny soutěže jasná.

„Snažili jsme se zapracovat na našich nedostatcích, které nás srážely proti Budějovicím. Věřím, že se na Přerov připravíme co nejlépe," uzavřel Milan Pivnička.