Jihlavští hokejbalisté porazili Poličku a už vyhlíží finálovou sérii

Polička – Jihlavští hokejbalisté vyhráli i třetí semifinálový zápas I.NHbL, a tím si proklestili cestu do finále. Po vítězství 4:3 v prodloužení ukončili Poličce sezonu, a nyní už přemýšlí, jak vyzrát na Malenovice, které je čekají v boji o postup do baráže.

9.5.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Wagenknecht

I.NHBL MUŽŮ – SEMIFINÁLE
POLIČKA – SK JIHLAVA 3:4pp
(konečný stav série – 0:3)

Skóre otevřeli v přesilovce domácí, ovšem na trefu Štefky zanedlouho odpověděl jihlavský Střecha, po kterém dokonal obrat Danko. Druhá třetina nabídla zcela odlišnou podívanou. Polička výrazně zvýšila svoji aktivitu a hosté nevěděli, kam dřív skočit. I tak se ale prosadil Došek, který zvýšil na 3:1. Jenže netrvalo dlouho a Grubhoffer snížil, a ve třetím dějství poslal Štefka zápas do prodloužení. V něm Smutný po buly vydoloval balonek pro Vávrů, který střelou po zemi odstartoval vlnu nadšení v jihlavském týmu.

„Sobotní zápas byl stejně jako celá série hodně těžký. Naštěstí se nám podařilo rozhodující momenty zvládnout. Teď ale musíme zapomenout na dvě vyhrané série a soustředit se na finále. V něm nás čekají Malenovice, asi nejtěžší možný soupeř," říká kapitán Roman Smutný, jehož tým se doma představí už v sobotu od 14 hodin. Nedělní utkání startuje na hřišti pod autbusovým nádražím v poledne.

Branky: 10. Štefka, 20. Grubhoffer, 39. Štefka – 11. Střecha (Danko, Píbil), 13. Danko (Šerý), 19. Došek (Danko), 47. Vávrů (Smutný). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:26. Třetiny 1:2, 1:1, 1:0 – 0:1. SK Toptrans Jihlava: Humlíček (Peschout) – Šerý, Homola, Blaško, Gregor, Dlabaja, Zelený, Pekárek – Střecha, Danko, Píbil, Brázda, Smutný, Digrin, Vávrů, Javorka, Došek.

Autor: Vít Brabec

9.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Řídil, i když mu to výrok soudu zakázal

Šedesátiletý řidič felicie nadýchal 3,35 promile

Vztyčení vánočního stromu na Náměstí je rizikové

Velké Meziříčí – O budoucnosti vánočního stromu před radniční budovou na Náměstí ve Velkém Meziříčí budou rozhodovat tamní městští zastupitelé. Betonová šachta, do které bývá symbol Vánoc pravidelně upevňován, je totiž v nevyhovujícím stavu.

Za volant náklaďáku usedl řidič opilý a se zákazem řízení

Žďár nad Sázavou – Za volant si i přes uložený zákaz řízení a pod vlivem alkoholu troufl šestadvacetiletý šofér náklaďáku z Plzeňska. Policisté ho v rámci kontroly zastavili ve žďárské ulici Neumannova.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Podařený víkend v I. A třídě, bodovaly všechny týmy

Vysočina – Předposlední 12. kolo východní skupiny I. A třídy zástupcům žďárského okresu sedlo. Ačkoliv hned tři kluby hrály na hřištích svých soupeřů, body „ztratil“ pouze Moravec, který remizoval v Budějovicích.