Trať Jihlavského půlmaratonu bude shodná s těmi v minulých letech. Je certifikována podle pravidel Mezinárodní asociace atletických federací IAAF a připraveny jsou také prize money pro nejrychlejší vytrvalce.

Hlavní závod na 21 096 metrů je vypsán nejen pro jednotlivce, přihlásit se mohou i dvou a čtyřclenné týmy.

Prezence registrovaných závodníků proběhne v pátek devátého září od 15 do 18 hodin na Masarykově náměstí v Jihlavě.

Charitativní běh

V rámci doprovodného programu Jihlavského půlmaratonu odstartuje také rodinný závod na 1,2 kilometru. Rodinného běhu se mohou zúčastnit libovolně složené týmy, ve kterých však vždy musí být zastoupen minimálně jeden dospělý a jedno dítě do patnácti let.

Letos se poběží pro šestiletou Viktorii, která se svojí rodinou bydlí na Vysočině. Viktorie se narodila jako zdravé miminko. Postupem času se ale přestala po motorické stránce vyvíjet. Lékaři jí stanovili diagnózu spinální muskulární atrofie. Sama nedokáže chodit, ale díky léčbě a rehabilitaci se už může posadit a najíst. Výtěžek z rodinného běhu bude věnován na její rehabilitaci.

Rodinný běh startuje v 10.30 hodin Masarykově náměstí. Prezence závodníků se uskuteční tentýž den od 8 do 9 hodin ráno, také na jihlavském náměstí.

Novinkou Jihlavského půlmaratonu je cena předsedy Senátu Parlamentu České republiky pana Miloše Vystrčila pro nejmladšího účastníka Rodinného běhu a pro nejstaršího účastníka půlmaratonu v kategorii jednotlivců.