Nechybělo mnoho a zrodilo se obrovské překvapení. Ve středeční dohrávce sedmého extraligového kola totiž házenkáři Nového Veselí na palubovce druhé Plzně dlouho vedli a zdálo se, že se nevrátí s prázdnou. Závěr zápasu ovšem vyzněl pro Západočechy, kteří zvítězili 29:27.

Přesně tak, jak trenér Nového Veselí Peter Kostka před zápasem avizoval, nastoupili jeho svěřenci na půdě druhého celku tabulky bez zraněných opor Davida Melichara s Lubošem Bartůňkem. Větší šanci tak znovu dostalo dravé mládí, které v souboji s jedním z horkých aspirantů na extraligový titul nemělo co ztratit.

Sobotní duel na palubovce Hranic (v modrobílém) se házenkářům Nového Veselí (v červených dresech) vůbec nevydařil. Prohra 24:28 byla bohužel zasloužená.
Totální alibismus, láteřil na konto svých oveček po sobotní prohře trenér Kostka

A možná právě díky tomu nastoupili novoveselští mladíčci do utkání bez bázně a hany. Z mužstva byla cítit velká týmová energie, s níž se do partie proti elitnímu českému klubu pustili.

Když v páté minutě domácí Douda poslal Plzeň do vedení 3:2, asi jen málokdo by si v tu chvíli tipl, že na opětovné vedení si házenkáři domácího Talentu budou muset počkat dalších bezmála padesát minut.

Hráči Nového Veselí totiž byli v úvodním dějství neuvěřitelně produktivní, takže jejich náskok byl místy až čtyřbrankový. Největší rozdíl mezi oběma celky byl v těchto fázích především ve hře křídel. Zatímco ta hostující dávala branku za brankou, plzeňská se v koncovce trápila.

Kapitán třetiligových fotbalistů Velkého Meziříčí David Komínek (v červeném) je už několik sezon základní součástí defenzivní vozby klubu z města pod dálničním mostem.
Komínek: Mnohem raději jsem v partě

V závěru první půle se přesto domácí ve skóre dotáhli a posledním útokem mohl Talent dokonce vyrovnat. Sokol se však ubránil a navíc ještě stihl skórovat. V poločase tak Nové Veselí překvapivě vedlo o dvě branky – 12:14.

Kdo očekával, že do druhé půle domácí vstoupí velkým náporem, po němž průběžný stav překlopí na svoji stranu, musel být zklamán. Celek z Vysočiny totiž dál pokračoval ve výborném výkonu a neustále si udržoval dvou až tříbrankový náskok.

Rozhodnutí padlo v závěrečné pětiminutovce. Do ní totiž domácí vstoupili po dlouhé době ve vedení 26:25, když předtím Nové Veselí dvakrát technickou chybou nezakončilo svůj útok.

Radost ze hry měl útočník Žďáru Jan Wasserbauer (druhý zleva) naposledy před necelým rokem.
Teď už jsem mohl být na ledě, lehce si postýskl uzdravený Wasserbauer

Následně se v dobrých možnostech neprosadili Ptáčník s Dolejším. Poté dostal dvě minuty Krčál, Plzeň navrch využila sedmičku a bylo prakticky hotovo. Po výhře 29:27 se tak ze dvou bodů radovali domácí borci.

Našlapaný program celku z Vysočiny v posledních týdnech bude pokračovat už zítra. A paradoxně opět proti Plzni. V televizní předehrávce osmnáctého kola totiž Nové Veselí v pátek od 20.15 vyzve mužstvo ze západu Čech, tentokrát ovšem na své palubovce.

PLZEŇ - NOVÉ VESELÍ 29:27
Sestava a branky: Studený, Šimovček – Ptáčník 6, Kocich 5/2, Korbel 3, Halíček 3, Krčál 3, Dodica 2,Dolejší 2, Gregorovič 1, Flajsar 1, F. Bartůněk 1, Halla, Miroslav Štohanzl, Veselý, Parolly. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. ŽK: 3:3. Vyloučení: 1:2. Poločas: 12:14.