Nechybělo mnoho a zrodilo se obrovské překvapení. Ve středeční dohrávce sedmého extraligového kola totiž házenkáři Nového Veselí na palubovce druhé Plzně dlouho vedli a zdálo se, že se nevrátí s prázdnou. Závěr zápasu ovšem vyzněl pro Západočechy, kteří zvítězili 29:27.

Přesně tak, jak trenér Nového Veselí Peter Kostka před zápasem avizoval, nastoupili jeho svěřenci na půdě druhého celku tabulky bez zraněných opor Davida Melichara s Lubošem Bartůňkem. Větší šanci tak znovu dostalo dravé mládí, které v souboji s jedním z horkých aspirantů na extraligový titul nemělo co ztratit.

A možná právě díky tomu nastoupili novoveselští mladíčci do utkání bez bázně a hany. Z mužstva byla cítit velká týmová energie, s níž se do partie proti elitnímu českému klubu pustili.

Když v páté minutě domácí Douda poslal Plzeň do vedení 3:2, asi jen málokdo by si v tu chvíli tipl, že na opětovné vedení si házenkáři domácího Talentu budou muset počkat dalších bezmála padesát minut.

Hráči Nového Veselí totiž byli v úvodním dějství neuvěřitelně produktivní, takže jejich náskok byl místy až čtyřbrankový. Největší rozdíl mezi oběma celky byl v těchto fázích především ve hře křídel. Zatímco ta hostující dávala branku za brankou, plzeňská se v koncovce trápila.

V závěru první půle se přesto domácí ve skóre dotáhli a posledním útokem mohl Talent dokonce vyrovnat. Sokol se však ubránil a navíc ještě stihl skórovat. V poločase tak Nové Veselí překvapivě vedlo o dvě branky – 12:14.

Kdo očekával, že do druhé půle domácí vstoupí velkým náporem, po němž průběžný stav překlopí na svoji stranu, musel být zklamán. Celek z Vysočiny totiž dál pokračoval ve výborném výkonu a neustále si udržoval dvou až tříbrankový náskok.

Rozhodnutí padlo v závěrečné pětiminutovce. Do ní totiž domácí vstoupili po dlouhé době ve vedení 26:25, když předtím Nové Veselí dvakrát technickou chybou nezakončilo svůj útok.

Následně se v dobrých možnostech neprosadili Ptáčník s Dolejším. Poté dostal dvě minuty Krčál, Plzeň navrch využila sedmičku a bylo prakticky hotovo. Po výhře 29:27 se tak ze dvou bodů radovali domácí borci.

Našlapaný program celku z Vysočiny v posledních týdnech bude pokračovat už zítra. A paradoxně opět proti Plzni. V televizní předehrávce osmnáctého kola totiž Nové Veselí v pátek od 20.15 vyzve mužstvo ze západu Čech, tentokrát ovšem na své palubovce.

PLZEŇ - NOVÉ VESELÍ 29:27
Sestava a branky: Studený, Šimovček – Ptáčník 6, Kocich 5/2, Korbel 3, Halíček 3, Krčál 3, Dodica 2,Dolejší 2, Gregorovič 1, Flajsar 1, F. Bartůněk 1, Halla, Miroslav Štohanzl, Veselý, Parolly. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. ŽK: 3:3. Vyloučení: 1:2. Poločas: 12:14.