Spojení Marka Korbela a extraligových házenkářů Nového Veselí končí. V dalším ročníku už bude šestadvacetiletá pravá spojka působit jinde. „Marek je svědomitým profesionálem, který našim mladým chlapcům ukázal, že pravým sportovcem nestačí být pouze během tréninkové jednotky, ale čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu,“ ocenil kvality svého soukmenovce trenér Sokola Peter Kostka.

Za vzájemnou půlroční spolupráci byl moc rád. „Těší nás, že necelý půlrok v Novém Veselí Markovi pomohl zvýšit hráčské renomé a jeho nová klubová adresa bude více než lukrativní. Jménem celého klubu mu přejeme pevné zdraví a mnoho sportovních úspěchů, které si bezpochyby zaslouží,“ dodal Kostka.

Jméno nového působiště slovenské pravé spojky ještě není známé, mělo by se ovšem jednat o některý ze špičkových českých extraligových klubů.

První trénink s novým trenérem Pavlem Procházkou v pondělí absolvovali na tréninkovém hřišti v Radešínské Svratce fotbalisté Nového Města na Moravě.
OBRAZEM: Procházka se ujal fotbalistů Nového Města. Jeho asistentem bude Císař

Na působení v Novém Veselí bude Korbel jen a jen v dobrém. „Cítil jsem se tu velmi dobře, protože tu jsou vytvořené dobré podmínky pro sportovní růst,“ ocenil odcházející házenkář kvalitní práci vedení oddílu.

Především po novoveselské kabině se mu prý bude hodně stýskat. „Byla v ní výborná parta, kluci jsou opravdu skvělí. Navíc s trenérem se známe už od malička z Bratislavy, proto jsem byl rád, že jsme se spolu házenkářský opět setkali,“ usmíval se Korbel.

Slovenský reprezentant dorazil na Vysočinu v polovině letošní sezony, kdy ukončil své působení v rumunském klubu CSM Făgăraș. Už předtím nastupoval v české extralize v barvách Zubří.