Sobotní zápas se hrál na lovosickém zimním stadionu, navíc za asistence kamer České televize. V úvodní třicetiminutovce se oba celky pravidelně střídaly ve vedení.

Poločasový nerozhodný výsledek 14:14 byl tedy poměrně spravedlivým odrazem toho, co se na palubovce dělo. „Zápas si maximálně užíváme, snažíme se do toho šlapat. To samé ale dělají i hráči Lovosic, myslím, že je to pro diváky dobrá házená. Možná je vidět více chyb, ale to se pokusíme do druhé půle eliminovat,“ říkal o poločasové přestávce do televizních kamer nejlepší střelec Nového Veselí z úvodního dějství Adam Ptáčník.

Také úvod druhého poločasu se nesl ve vyrovnaném duchu. Jenže v závěru úvodní desetiminutovky domácí Lovci postupně odskočili do čtyřbrankového trháku, který už nepustili.

Lavička Nového Veselí si vzala oddechový čas, ale ani ten nepomohl. Náskok Lovosic neustále rostl a nakonec se zastavil na devítibrankovém rozdílu 31:22.

„Družstvo budujeme, je proto potřeba být trpělivý. Postihlo nás to, co se takto mladým mužstvům stává. Hrajeme dobře, ale pak přijdou dva tři momenty, kdy se na nás projeví nezkušenost. To je ale při věkovém průměru týmu okolo jedenadvaceti let pochopitelné,“ nechtěl dělat z porážky velkou vědu trenér Nového Veselí Peter Kostka.

Podle jeho mínění rozhodla produktivita. „Trošku nám ve druhé půli odešla efektivita v koncovce. Někdy jsme měli i trošku smůly, když jsme snad pětkrát trefili brankovou konstrukci. Pozitivní ale je, že nám neodešel systém, nýbrž koncovka. My jsme naše šance nedávali, naopak Lovosice nás pokaždé trestaly,“ všiml si slovenský kouč.

Šanci na reparát budou mít házenkáři Sokola již následující sobotu, kdy v domácí ZDT Aréně přivítají brněnské Maloměřice.

LOVOSICE - NOVÉ VESELÍ 31:22
Sestava a branky: Studený – Kocich 7/3, Ptáčník 6, Halla 2, Krčál 2, Melichar 1, Parolly 1, Bassomben 1, Veselý 1, Dodica 1, Bartůněk, Gregorovič, Halíček, Rubáč, Štohanzl. Rozhodčí: Opava, Válek. ŽK: 2:3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 1 470. Poločas: 14:14.