Po úspěšném startu do nového roku si troufají na další vavříny. V sobotu čeká na extraligové házenkáře Nového Veselí domácí dohrávka osmého podzimního kola proti Zubří. „Pro výhru uděláme maximum,“ říká střední spojka Sokola Martin Kocich.

Také on byl s předchozí remízou 20:20 na palubovce KP Brno spokojený. „Bod byl pro oba týmy spravedlivý, byli jsme spokojení,“ potvrzuje Kocich.

Navíc v sobotu už bude moci dres Nového Veselí obléci i čerstvá posila, Marek Korbel. „Marek je vysoký, levoruký hráč, dobrý do obrany i útoku. Určitě nám moc pomůže,“ věří.

V ZDT Aréně bude k vidění souboj tabulkových sousedů, které ovšem v tabulce dělí šest bodů. „Zubří má mladý a nevyzpytatelný mančaft. Jsou schopní kohokoliv porazit, ale i s kýmkoliv prohrát. Je to těžký soupeř, ale připravujeme se poctivě,“ přiznává.

Výkon z Brna však může být pro hráče Sokola vodítkem. „Přes zimu jsme pracovali hlavně na naší obraně. V Brně se to osvědčilo, dvacet inkasovaných branek je slušných. V útoku ještě musíme přidat, ale i na tom pracujeme,“ popisuje.

Především na domácí palubovce už Nové Veselí nesmí příliš ztrácet, pokud chce opustit předposlední místo tabulky. „Soupeři se u nás musí na body pořádně nadřít. Nechceme nic podcenit, pro výhru uděláme maximum. Zubří je určitě k poražení,“ burcuje Kocich.

Dohrávka 8. kola
SOBOTA: NOVÉ VESELÍ – Zubří, Lovosice – Jičín (oba 17.00).
NEDĚLE: KP Brno – Dukla Praha (16.30), Frýdek-Místek – Maloměřice (19.00), Plzeň – Karviná (17. 2., 17.00), Kopřivnice – Hranice (12. 3., 18.00).